Mini Cross Pit Bike

Pit Bike czyli niewielkich rozmiarów motocykle typu mini cross i supermoto. Pit Biki dzięki swoim niewielkim rozmiarom potrafią sprawić wiele frajdy podczas użytkowania. Mała masa i stosunkowo duża moc nie pozostaje bez znaczenia. Mini Crossy idealne zarówno dla dzieci do nauki jazdy jak i do zawodowego ścigania się dla osób starszych. Wszystko zależy od modelu motocykla i umiejętności Rider’a. Aby użytkować motocykl po torze lub w innym wyznaczonym do tego miejscu nie potrzeba żadnych uprawnień.

W swojej ofercie posiadamy motocykle dwóch wyjątkowych marek Pit Bike. PitBike MRF to polska marka, która dzięki swojej niezawodności zyskuje z roku na rok więcej fanów. Natomiast Pit Bike YCF to francuska marka, która obecnie produkuje jedne z najlepszych na świecie motocykli typu Pit Bike.

Czytaj więcej

Czym jest mini cross spalinowy?

Mini cross spalinowy to mały motocykl przeznaczony nawet dla najmłodszych adeptów sztuki jazdy jednośladami. Oferuje bardzo wysoką dzielność terenową, dzięki czemu jest w stanie pokonywać nawet duże przeszkody. Jednocześnie zachowuje wszelkie parametry bezpieczeństwa i stanowi doskonałe narzędzie do nauki jazdy na motocyklu od najmłodszych lat.

Cross mini występuje w rozmaitych wersjach, różniących się między sobą pojemnością skokową silnika. Przykładowo, mini crossy 50 będą świetnym sprzętem dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż. Wszystko za sprawą niewielkich rozmiarów oraz możliwości konfiguracji siedzenia, aby mogło ono spełniać wymogi zmieniającego się wzrostu i wagi dziecka.

Nieco wyższą poprzeczkę na skali mocy i poziomu trudności prezentuje mini cross 80, wymagając innego podejścia do jazdy. Produkty z serii mini motocykl występują jeszcze w wersjach z silnikami 110, 125 i 150, dzięki czemu łatwo wybrać najodpowiedniejszy sprzęt dla młodego człowieka.

Każdy cross mini pozwala na zdobycie pierwszych umiejętności w jeździe na torze lub w terenie. Wyposażony w opony typu M/T, poradzi sobie nawet w największych błotnistych kałużach. Mini motocykl niesie ze sobą nie tylko wysoki potencjał szkoleniowy, lecz daje najmłodszym ogromną dawkę radości. Mały cross daje się łatwo transportować nawet na niewielkiej przyczepie lub pace samochodu typu pick-up, wobec czego może uczestniczyć w rodzinnych wycieczkach w teren.

Ile kosztuje mini cross?

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje mini cross, nigdy nie będzie jednoznaczna. Każda wersja silnikowa cechuje się innymi parametrami, a co za tym idzie – inną ceną. Dla motocykli z serii mini cross 50 przedział cenowy kształtuje się zazwyczaj między 3500 a 5000 zł. W tej kwocie można zakupić produkt spełniający wszystkie normy jakościowe, zapewniający bezawaryjne działanie na długie lata.

Mini crossy 50 najczęściej nabywają rodzice dzieci w wieku 4-10 lat, doceniając niewielką wagę i rozmiar sprzętu. Specyfikacja techniczna daje duże pole do indywidualnej konfiguracji, wobec czego mini cross 50 cc to jednorazowy wydatek na kilka lat.

Cena nieco wzrasta dla modeli mini moto o większej pojemności. I tak na przykład mini crossy 125 kosztują od 4000 - 7000 zł, a cross 150 często przekracza 6000 zł. Precyzyjną odpowiedź, ile kosztuje mini cross, daje analiza potrzeb dziecka i dopasowanie do nich sprzętu. Pracownicy firmy Pitbike.pl służą pomocą w wyborze, doradzając jak wybrać najlepszy mini cross dla danego klienta.

Mini cross spalinowy – najczęściej spotykane pojemności silników

Podstawową wersję silnikową stanowią mini crossy 50. Ten typ motocykla zapewnia kompromis między mocą a bezpieczeństwem. Warto być świadomym, że chociaż pojemność 50 cm3 nie wydaje się duża, to biorąc pod uwagę niewielką masę mini moto, sprzęt potrafi pozytywnie zaskoczyć. Cross 50cm3 w zupełności wystarcza do przeprawy przez przeszkody, podjazdy pod niewielkie górki czy pokonywanie błota.

Inną popularną jednostką silnikową stają się 125 cm3 oraz 150 cm3. Sprzęt tego typu przeznaczony jest dla nastolatków, którzy wcześniej jeździli już na innych motocyklach. Dużo większa moc idzie w parze z koniecznością brania znacznie większej odpowiedzialności, a każdy ruch wymaga przemyślanego podejścia.

Aby ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy pokrótce opis każdej kategorii pojemności silnika. Specyfikacja techniczna oraz wyposażenie motocykla znajdują się w opisach produktów. Tu jednak skupimy się na wykazaniu zalet i przeznaczenia poszczególnych rodzajów mini moto.

Mini cross 50 cc

Produkty z serii mini cross 50 mają za zadanie zapewnić jak najlepsze warunki do doskonalenia umiejętności jazdy. W kategorii cross 50 najczęściej występującą jednostką napędową są silniki czterosuwowe, cechujące się bezawaryjnością i prostą obsługą. Ważną cechą, jaką ma większość oferowanych przez nas modeli mini cross 50cc, jest wyposażenie motocykla w automatyczną skrzynię biegów. Dzięki tej funkcjonalności najmłodsi użytkownicy mogą na początku skupić się na doskonaleniu techniki jazdy, bez zaprzątania sobie głowy czynnościami zmiany biegów w trakcie prowadzenia motocykla.

Każdy silnik w motocyklach serii cross 50 cm wyposażony został w regulację przepustnicy, która zezwala opiekunowi na dostosowanie mocy do wieku i umiejętności dziecka. Jedną z kluczowych kwestii w kategorii cross 50cc staje się także dobór odpowiedniego zawieszenia, które dobrze poradzi sobie z wybieraniem nierówności i zapewni stabilność podczas jazdy. Przykładowo, zawieszenia Volt Racing mają rozwiązanie inżynieryjne uwzględniające niską wagę dziecka, aby w parze z bezpieczeństwem szedł także wysoki komfort jazdy.

Cross 50cm3 przeznaczony dla najmłodszych powinien być wyposażony w elektryczny starter silnika i hamulce tarczowe uruchamiane jednym przyciskiem z poziomu kierownicy. Wszelkie powyższe wymogi spełniają motocykle z oferty sklepu Pitbike.pl.

Cross 50 cm to wspaniałe narzędzie do pierwszego kontaktu dziecka z maszyną napędzaną paliwem, które łatwo poddaje się jego kontroli. Bardzo dobra relacja cena- jakość sprawiają, że pasja do motoryzacji dostępna jest już od najmłodszych lat, co z pewnością zaprocentuje wysokimi umiejętnościami w przyszłości.

Mini cross 80 cc

W przeciwieństwie do serii cross 50, mini cross spalinowy o pojemności 80 cm3 przeznaczony jest dla najmłodszych zawodników, którzy mogą pochwalić się choć niewielkim doświadczeniem i chcą spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach.

Jednostka o pojemności 80 cm3 staje się popularna na wszelkiego rodzaju treningach motocrossowych dla dzieci, podczas których szlifują oni swoje zdolności do manewrowania w terenie. Cross 80cc zapewnia moc pozwalającą na udział w wyścigach.

W odróżnieniu od motocykli z kategorii cross 50cc, konstrukcja ramowa oraz układ zawieszenia dla cross 80cc zostały zaprojektowane na wytrzymywanie dużo większych przeciążeń i zapewnianiu bardzo dobrych właściwości jezdnych przy większych prędkościach. Cross 80 umożliwia wejście w świat profesjonalnych treningów i ukierunkowanego rozwoju pasji do jednośladów.

Mini cross 110 cc

Seria mini cross 110 stanowi kompromis pomiędzy potrzebą większej mocy niż jednostki 80 cc, a jednocześnie koniecznością dopasowania się do potrzeb dzieci w wieku 10-16 lat. Mini cross 110 to już nie zabawka, lecz maszyna od bardzo dużej mocy. Jednocześnie pozostaje ona sprzętem niezwykle uniwersalnym. Posłuży zarówno osobom biorącym udział w rajdach i zaawansowanych treningach, jak i dzieciom początkującym, którzy w swojej grupie wiekowej dopiero zaczynają przygodę z motocyklami. Wszelkie parametry techniczne są tutaj dopasowane tak, aby zapewnić maksymalną wygodę i dobre właściwości jezdne.

Mini cross 125 cc

W kategorii mini crossy 125 znajduje się sprzęt dla osób, które zdobyły już podstawową wiedzę o prowadzeniu jednośladu i pragną poszerzać swoje umiejętności na maszynach dających dużo większą moc. Wciąż jednak mini cross 125 zaprojektowano w taki sposób, aby, w przeciwieństwie do jego „dorosłej" wersji, zezwalał na gradację doświadczeń i rozwój techniki jazdy u dzieci.

Mini cross 125 oddaje dużo większą kontrolę nad pojazdem w ręce kierowcy. Występuje tu skrzynia manualna, dlatego użytkownik musi sprawnie zmieniać biegi w czasie jazdy. Natomiast regulowane zawieszenie, mechanizm regulacji prędkości maksymalnej czy dopasowanie siedzenia do wzrostu zapewniają niezbędną personalizację i gwarantują długotrwałą przydatność do jazdy.

Mini cross 150 cc

Produkty z kategorii cross 150 to prawdziwa waga ciężka wśród mini crossów spalinowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Moc, jaką oferują, w pełni wystarcza do rywalizacji na różnorodnych turniejach. Crossy o pojemności 150 cm3 dają pełną kontrolę manualną nad parametrami jezdnymi, wymagając od użytkownika znajomości techniki jazdy i podejmowania wielu decyzji w tym samym czasie. Stanowią zatem najlepszą opcję do kontynuacji profesjonalnych treningów, jako ostatni etap przed przesiadką na motocykle dla dorosłych.

Mini cross elektryczny

Osobną kategorię mini motocykla stanowi mini cross elektryczny, który także posiadamy w ofercie. Zapewnia on mniejszą wagę pojazdu, bez utraty właściwości jezdnych i parametrów znanych z mini crossów spalinowych.

Jedną z największych zalet pozostaje cicha praca silnika, co jest szczególnie istotne w treningach przydomowych lub terenach leśnych. Baterie litowe o pojemności 10 Ah umożliwiają wiele godzin jazdy, a czas ich ładowania wynosi zaledwie kilka godzin. Cechą charakterystyczną mini crossów elektrycznych jest ich bezawaryjność i niskie koszty utrzymania. Mini cross elektryczny daje duże możliwości konfiguracji wyposażenia, dopasowując się do wieku dziecka w zakresie 3-11 lat. Szczególnie polecamy modele marki MRF lub Kayo z silnikami o pojemności 140 cm3 – to nasze bestsellery.

Jak wybrać najlepszy mini motocykl?

Dzięki bogatej ofercie sklepu Pitbike.pl, selekcja właściwego mini crossa sprowadza się do wyboru modelu i pojemności silnika odpowiadających bieżącym potrzebom i umiejętnościom dziecka. Nie zamieszczamy w naszym sklepie sprzętu, wobec którego producenci stosowali kompromisy na jakości podzespołów. Każdy mini cross z oferty cechuje się doskonałą wytrzymałością, możliwościami konfiguracji oraz projektem uwzględniającym potrzeby osób początkujących.

Zakup mini motocykla może być doskonałym wstępem do rozwinięcia w dziecku pasji do motoryzacji, która zaprocentuje bezpiecznym zachowaniem na drodze, zwiększoną koncentracją i potężną dawką radości i adrenaliny.

Podkategorie

 • Pit Bike MRF / KAYO Cross

  Mini Cross'y marki PitBike MRF KAYO to wysoka jakość w przystępnej cenie. PitBike MRF KAYO to polska marka rodem z Koszalina. Bezawaryjność i ogromna frajda z jazdy to najważniejsze cechy pit bike'ów MRF KAYO. MRF KAYO w swoim portfolio posiada modele skierowane zarówno do dzieci, młodzieży a także zawodników z większym doświadczeniem.  PitBike Kayo 90 TS i PitBike MRF 80 RUNNER to najmniejsze motocykle produkowane przez MRF KAYO, idealnie nadają się dla dzieci w wieku już od 5 lat. Pozostałe modele, w tym PitBike KAYO 125 TD, PitBike MRF 120 RC, PitBike MRF 120 SM, PitBike KAYO 140 TT, PitBike MRF 140 RC, PitBike MRF 140 RC-Z, PiBike Kayo 160 TT, PitBike MRF 140 SM stanowią świetną i jednocześnie dużo tańszą alternatywę dla dużych motocykli cross'owych. Dzięki swoim małym gabarytom i stosunkowo dużej mocy potrafią zaskoczyć niejednego Rider'a. Polecamy! Nowością od firmy MRF KAYO jest modele 190-R TT w wersji offroad.

 • Pit Bike MRF / KAYO...

  Supermoto 125

  Szukasz niezawodnego sprzętu supermoto 125, dzięki któremu zaczniesz niezwykłą przygodę z nową pasją lub rozwiniesz swoje umiejętności i pobijesz najlepsze wyniki? W naszej szerokiej ofercie znajdują się modele pit bike’ów znanej oraz cenionej marki MRF. Firma ta nieustannie się rozwija, wprowadzając na rynek mini crossy, które doskonale sprawdzają się zarówno do rywalizacji w zawodach, jak i użytku przez najmłodszych miłośników dwóch kółek.

  Czytaj więcej

  Maszyny te gwarantują mnóstwo pozytywnych emocji z jazdy na torach motocross, supermoto czy dirt. Łączą doskonałe osiągi z niezwykłą niezawodnością. Charakteryzują się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu można wygodnie je transportować i przechowywać. Będą więc idealną alternatywą dla dużych modeli wyczynowych. Asortyment naszego sklepu obejmuje mini crossy supermoto 125 cm3 oraz supermoto 80 cm3, a także najpopularniejsze – z silnikami 140 cm3 i 150 cm3. Natomiast nasza najmocniejsza maszyna ma silnik o pojemności 190 cm3.

  Supermoto 125 – wyjątkowa pasja i satysfakcjonująca rywalizacja

  Zmagania na pit bike’ach zyskują w Polsce coraz większa popularność. Od kilku lat regularnie realizowane są zawody w tej klasie mini crossów. Dyscyplina przyciąga coraz szersze grono młodych ludzi, ale nie brakuje również doświadczonych pasjonatów jazdy na dwóch kółkach. Nasza oferta obejmuje modele o specyfikacji idealnej do startów w zawodach np. Pucharu Polski PitBike SM. Mini crossy te charakteryzuje duża moc oraz niska masa, co składa się na wyjątkową szybkość maszyn. To modele przeznaczone dla doświadczonych zawodników, którzy chcą w rywalizacji osiągać coraz lepsze wyniki.

  Natomiast silniki w nowoczesnych maszynach supermoto 140, przeznaczonych do jazdy sportowej, mają m.in. tuningowy wałek rozrządu oraz outer rotor kit, zapewniający szybkie wkręcenie się danego modelu na wysokie obroty.

  Zarówno modele MRF dla profesjonalistów, jak i mini crossy dla pasjonatów tego sportu, mają doskonałe zawieszenie. To niezwykle ważny element w sprzęcie tego typu, ponieważ zwykle motocykle te poruszają się po asfalcie, na którym podczas nagłego hamowania może dochodzić do ugięć. Wysokiej klasy amortyzatory minimalizują ten efekt. W wielu przypadkach zawieszenie można wyregulować, dopasowując je do indywidualnych preferencji oraz warunków jazdy.

  Pit Bike supermoto 125 – maksymalne bezpieczeństwo jazdy

  Wszystkie dostępne w naszej ofercie motocykle zostały wyposażone w niezawodne układy hamulcowe. Zapewniają one maksymalną skuteczność hamowania w każdych warunkach i na wszystkich rodzajach podłoża. Najlepsze modele są wyposażone w specjalnie powiększone tarcze hamulcowe z otworami, przez co podczas częstego użytkowania efektywniej odprowadzana jest z nich temperatura.

  Na bezpieczeństwo jazdy z supermoto 125 wpływa również specjalnie profilowana rama. Ułatwia ona utrzymanie prawidłowej pozycji, gdy kierowca znajduje się na motocyklu. Warto wspomnieć również o siedziskach, które pokryte zostały antypoślizgowym materiałem, zwiększając bezpieczeństwo także podczas opadów deszczu.

  Supermoto 80 – idealny start przygody z mini crossem

  Asortyment naszego sklepu obejmuje modele pit bike różnej wielkości, dzięki czemu nawet bardzo wysocy kierowcy znajdą maszyny, na których jazda będzie niezwykle komfortowa. Dostępne są również modele supermoto 80 przeznaczone dla najmłodszych kierowców. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by gwarantować maksymalną satysfakcję oraz bezpieczeństwo jazdy dzieciom. Wyposażono je m.in. w półautomatyczną skrzynię biegów, dzięki której maluchy nie muszą używać ręcznego sprzęgła.

  Popularnym modelem w tej kategorii jest m.in. MRF RUNNER supermoto 80, który wyróżnia się niezawodnym 5,5-konnym silnikiem oraz przednim zawieszeniem w stylu upside-down. Będzie doskonałym wyborem dla każdego dziecka w wieku od 7 do 10 lat. Idealnie sprawdzi się jako zachęta do rozpoczęcia przygody z tym wyjątkowym motosportem.

  Jeśli masz pytania, dotyczące naszej oferty supermoto 125 lub supermoto 80 – zapraszamy do kontaktu. Chętnie omówimy specyfikację poszczególnych modeli oraz pomożemy dokonać satysfakcjonującego wyboru mini crossa. W naszym sklepie, oprócz najlepszych pit bike’ów, oferujemy możliwość zakupu motocykla złożonego i gotowego do jazdy z dostawą do domu.

 • Pit Bike YCF

  Pit Bike YCF to francuska marka motocykli klasy Pit Bike.  YCF to jeden z najlepszych obecnie na świecie producentów mini cross'ów. Za projekty motocykli odpowiada  Yannick Coquard – członek francuskiej kadry narodowej w Motocrosie. W mini cross'ach YCF nie ma miejsca na kompromisy, najwyższej jakości podzespoły, idealnie spasowane części, najlepsze osiągi - tak można w skrócie podsumować Pit Bike YCF. Mini cross'y YCF podzielone zostały na 3 serie, YCF START - dla początkujących,YCF LITE - seria ekonomiczna dla średnio zaawansowanych YCF  PILOT - dla średnio zaawansowanych i YCF FACTORY - dla zaawansowanych rider'ów biorących udział w zawodach. Polecamy!

 • Pit Bike RXF

  Francuska marka mini motocykli RXF. W swojej ofercie posiadają pitbike RXF mini50, pit bike RXF junior 110, minicross RXF open 125, mini cross RXF open 150 oraz model freeride 150, któryh charakteryzuje się dużymi kołami (16 i 19 cali).

  Dlaczego warto wybrać pit bike RXF?

  Sprawdzona francuska marka, której zaufały tysiące miłośników motocrossu w każdym wieku, ma w swojej ofercie szeroki wybór pojazdów dopasowanych do różnych poziomów zaawansowania. Motocykle takie jak pit bike RXF 125 czy wybierany przez bardziej doświadczonych sportowców RXF 150, to gwarancja najwyższej jakości wykonania, komfortu jazdy, zwrotności i mocy, pozwalającej przeżywać niezapomniane off-roadowe przygody. Jednocześnie, motocykle RXF wyposażone są w szeroką gamę rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy zarówno na torze, jak i w najbardziej wymagających terenowych warunkach.

  » Czytaj więcej

  Pit bike najwyższej jakości? Postaw na RXF!

  Niezależnie od tego, czy poszukujesz niewielkiego pitbike dla nastoletniego adepta jazdy off-road, czy szukasz większej maszyny, która zaoferuje odpowiednią moc, w naszej bogatej ofercie zajdziesz idealny pite bike RXF. Model Pit Bike RXF Junior 110 to najlepszy pojazd do nauki jazdy dla najmłodszych, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu pełnej kontroli oraz bezpieczeństwa. Z kolei cięższe maszyny, takie jak Mini Cross RXF 125 czy Pit Bike RXF Open 150 oferują właściwą dynamikę, komfort i pełną kontrolę, nawet podczas wykonywania najbardziej skomplikowanych ewolucji.

  RXF pitbike – dla najmłodszych i nie tylko

  Choć marka ma w swojej ofercie wiele modeli adresowanych do początkujących i średnio zaawansowanych adeptów terenowej jazdy, pitbike od XRF to propozycje również dla nieco starszych, bardziej doświadczonych i wymagających riderów. Przykładem jest model Apollo RXF 150 Freeride Max z 5-biegową manualną przekładnią oraz układem napędowym o maksymalnej mocy 16 KM. Wszystkie pojazdy pit bike RXF charakteryzuje zastosowanie solidnej, wzmocnionej ramy oraz podzespołów najwyższej jakości, dostarczanych przez renomowanych producentów. Dzięki temu wybierając dowolny motocykl tej francuskiej marki, zyskujesz pewność zakupu niezawodnej, bezpiecznej maszyny.

  Najczęściej zadawane pytania

  Czym w zasadzie jest pit bike?

  Maszyny pit bike to niewielkie motocykle przeznaczone do jazdy w terenie. Charakteryzują je lekkość oraz niewielkie gabaryty, dzięki którym pojazdy te stanowią doskonałe połączenie zwrotności, dynamiki oraz stosunkowo wysokiej mocy układów napędowych.

  Czy na motocykle RXF pitbike potrzebne jest prawo jazdy?

  Pojazdy RXF nie mają homologacji do poruszania się po drogach publicznych, dzięki czemu nie musisz mieć prawa jazdy na motocykl, by poruszać się nimi w miejscach bezpiecznych i do tego przeznaczonych.

  Czy pojazd będzie gotowy do jazdy?

  Oczywiście! Na życzenie klientów wykonujemy wszystkie niezbędne czynności serwisowe, obejmujące m.in. zalanie olejem, ustawienie luzów zaworowych, sprawdzenie naciągu łańcucha oraz ciśnienia w oponach, smarowanie linki sprzęgła czy ustawienie gaźnika. Dzięki nim Twój pit bike RXF 125 lub dowolny, inny model, będzie gotowy do natychmiastowej jazdy!

  Potrzebujesz pomocy ekspertów? Zgłoś się do nas!

  Nie wiesz, czy lepszy w Twoim przypadku będzie RXF 125, czy może RXF pitbike o większej mocy? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowej porady ekspertów! Pomożemy Ci dobrać motocykl idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, wieku, umiejętności i poziomu zaawansowania.

 • Sunday Motors
 • Mini GP

  Kayo Mini GP został zaprojektowany, aby wypełnić próżnię - zapewniając wyścigowy motocykl wysokiej jakości po przystępnej cenie. Na motocyklu Mini GP zawodnicy korzystają z tych samych technik, co podczas jazdy na większych motocyklach Superbikes lub GP. Motocykle minigpowe są idealnym rozwiązaniem na mniejsze tory gokartowe. Niższa szybkość sprawia, że ​​jazda do granic możliwości jest mniej ryzykowna niż jazda większymi motocyklami i pozwala zawodnikowi pewnie zbadać granice motocykla. Niższe koszty eksploatacji umożliwiają także zaangażowanie większej liczby osób bez ogromnej inwestycji. Wyścigi Minigp przeznaczone są dla zawodników od lat 12 i starszych, a wielu entuzjastów to osoby dorosłe. Są doskonałymi motocyklami dla młodych zawodników, którzy mogą się nauczyć jazdy motocyklem i mogą stanowić krok w kierunku większych motocykli. Dla starszych jeźdźców to sposób na świetną zabawę.

 • Crossy dla dzieci

  Crossy dla dzieci

  Poszukując prezentu dla swojej nastoletniej pociechy, warto zastanowić się nad zakupem motocykla, który zapewni nastolatkowi mnóstwo frajdy. Naszą propozycją jest motor cross dla dzieci – specjalnie zaprojektowana maszyna, skonstruowana z myślą o młodych fanach off-roadu oraz eskapad w terenie. Jeśli chcesz znaleźć maszynę, na której Twoje dziecko będzie mogło w bezpieczny sposób rozpocząć przygodę z jednośladami, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Czytaj więcej

  Mini crossy dla dzieci – dlaczego warto?

  Nie jest tajemnicą, że trendy zmieniają się z dużą dynamiką, a wybór prezentu dla dziecka wkraczającego w okres dorastania przysparza trudności. Z jednej strony liczy się „efekt WOW” – podarunek musi zaskakiwać i sprawiać frajdę. Z drugiej – dobrze, aby zachęcał do aktywności na powietrzu, co w dobie smartfonów i internetu nie jest łatwe. Jest jeszcze trzeci element – bezpieczeństwo, które każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku.

  Wszystkie te trzy warunki spełniają mini crossy dla dzieci – bezpieczne, funkcjonalne motocykle przeznaczone do zbierania pierwszych doświadczeń w terenowej jeździe na dwóch kołach. Obdarowując swoje dziecko takim prezentem, z pewnością zyskasz jego wdzięczność i dasz się poznać, jako rodzic, któremu nie są obce nowe trendy. Tylko jak wybrać odpowiedni, cross dla dzieci spalinowy?

  Jak wybrać mini cross dla dziecka?

  W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór motocykli przeznaczonych jeździe po piaszczystych, błotnistych i nierównych drogach. Aby jednak motor cross dla dzieci pozwolił na komfortową i bezpieczną jazdę, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów przy jego wyborze. Pierwszym z nich jest pojemność silnika, determinująca moc motocykla. Na wyposażeniu naszego sklepu mamy motocykle już dla 3-6 latków! Dla dzieci o takim wieku sprawdzi się model z silnikiem 50 cc, natomiast dla nieco starszych (6-10 lat), z pojemnością 86 cc.

  Z całą pewnością mini cross dla 12-latka, podobnie jak crossy dla 13-latków dostępne w naszej ofercie, powinny mieć silniki, które pozwalają na opanowanie maszyny przez dziecko.

  Jednocześnie, warto myśleć o zakupie crossa dla nastolatka jako inwestycji na kilka najbliższych lat. Z tego względu, dobrym rozwiązaniem będzie cross 125 dla dzieci. Tego rodzaju pojazd wyposażony jest już w porządną jednostkę napędową, idealną dla początkującego jeźdźca. Takie crossy dla 12-latka pozwalają opanowywać podstawy, zaś nieco starszym miłośnikom off-roadu umożliwiają doskonalenie swoich umiejętności. Motocykle z silnikami o wyższej pojemności jak 140 czy 150 ccm to już odpowiednie alternatywy dla nastolatków z nieco większym doświadczeniem.

  Crossy dla 12 latka – zadbaj o bezpieczeństwo!

  Niezmiernie ważnymi aspektami przy wyborze motocykla do jazdy w terenie są bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Spalinowy cross dla dzieci musi być łatwy do opanowania, szczególnie dla osoby bez długiego stażu za kierownicą. W tym kontekście bardzo istotne znaczenie ma wielkość opon, którą powinieneś dopasować do wieku swojej pociechy.

  Nasza bogata oferta motocykli obejmuje m.in. crossy dla 13 latka na kołach o wielkości 14-17 cali. Oczywiście, taki rozmiar opon nie będzie odpowiedni dla młodszych dzieci, dlatego chcąc kupić crossa 8- lub 10 latkowi, powinieneś postawić na motocykl z kołami o wielkości 12 lub 14’’. Dla najstarszych nastolatków, czyli przedziału wiekowego 17-19 lat odpowiednie będą modele z oponami o wielkości 16 cali i większe.

  Dlaczego to takie ważne? Dobrze dobrany rozmiar kół wpływa bezpośrednio na wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Właśnie dlatego, wybierając crossy dla dzieci, trzeba uwzględnić wiek, ale także wzrost dziecka. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której 14 latek jest wyższy i silniejszy od niejednego 16 latka, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie maszyny.

  Dodatkowe wyposażenie crossa

  O ile na bezpieczeństwo jazdy bezpośrednio wpływają powyższe parametry, o tyle odpowiednio wyposażone mini crossy dla dzieci zapewniają dużo wyższy komfort użytkowania. Dlatego, oprócz podstawowych parametrów, warto zadbać, by wybrany cross spalinowy dla dzieci miał również dodatkowe funkcje. Przykładem są odpowiednio mocne przednie lampy, które z pewnością ułatwią jazdę w trudnych warunkach pogodowych.

  W przypadku mniejszych dzieci istotne jest także to, by opiekun miał kontrolę nad uruchamianiem motocykla. Z tego względu, dla najmłodszych polecamy crossy dla dzieci odpalane na rozrusznik, a także te z opcją włączania motocykla za pomocą pilota. Dzięki temu zyskujesz pewność, że pociecha nie włączy zapłonu bez Twojej wiedzy.

  Cross 125 dla dzieci – sportowe emocje dla całej rodziny!

  Decydując się na mini cross dla 12 latka, ale także młodszego lub starszego dziecka, możesz zaszczepić w swoim dziecku pasję na całe życie. Warto zadbać o wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli mu bezpiecznie odkrywać fascynujący świat crossowej jazdy na dwóch kołach. Wybierając z naszej oferty cross 125 dla dzieci, zyskujesz pewność inwestycji na lata, ponieważ taki motocykl posłuży przez wiele sezonów, dostarczając mnóstwa niezapomnianych wspomnień.

  Już teraz sprawdź nasze crossy dla 13 latka oraz te przeznaczone nieco młodszym adeptom off-roadu. Jesteśmy przekonani, że z naszej bogatej oferty wybierzesz maszynę odpowiednią do wieku i poziomu zaawansowania Twojego dziecka. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie i profesjonalne doradztwo – zapraszamy do kontaktu!

Jest 59 produktów.

Pokazano 1-12 z 59 pozycji

Aktywne filtry