Quady

Z roku na rok quady, podobnie jak pozostałe czterokołowce i pojazdy ATV cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością – nic w tym dziwnego, quad to nie tylko narzędzie pracy, ale także świetny pomysł na rekreację. Obok dużych, użytkowych modeli z napędem 4x4 na rynku znajdziemy także mini quady dla dzieci. 

Czytaj więcej

Wyposażone w silniki o mniejszych pojemnościach pojazdy, takie jak quady 70 cm3, quady 110 cm3 i quady 150 cm3, to idealne rozwiązanie na początek przygody z motoryzacją. Przed zakupem quada dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na:


 • rozstaw kół i rozstaw osi, oraz jakość wykonania – najtańsze quady z OLX to zabawki, nie pojazdy. Są słabo wykonane i wywrotne, a co za tym idzie, niebezpieczne,
 • dobór pojemności – najmniejszy z modeli popularnego w Polsce Kayo to model AY70, który nadaje się na sam początek przygody z quadami. Silnik jest na tyle mocny, że poradzi sobie także z większymi dzieciakami,
 • strój na quada i niezbędne wyposażenie – koniecznie trzeba zainwestować w dobrej jakości, homologowany kask.

  Quady dla dzieci

  Quady największą popularnością cieszą się w Ameryce Północnej. To stamtąd przyszła popularność quadów dla dzieci. Producenci odpowiedzieli na zapotrzebowanie rodziców, i zaczęli produkować mini quady dla dzieci, przystosowane wielkością i mocą.

  Wybierając quada dla dziecka, najlepiej poszukać modelu z automatyczną skrzynią biegów. Tego rodzaju mini quady dla dzieci dużo łatwiej się prowadzi, co w przypadku początkujących jeźdźców ma znaczenie. W naszej ofercie znajdują się m.in.:


  • quad 70 cm3; idealne dla najmłodszych dzieci, ale poradzą sobie także z nieco większymi dzieciakami. W Kayo AY70 i innych modelach marki Kayo można zablokować przepustnicę, ograniczając prędkość maksymalną quada,
  • quad 110 cm3; nieco większy model z w pełni automatyczna skrzynia biegów. Moc to już 9,5 KM, więc mogą na nim jeździć starsze dzieciaki i nastolatkowie,
  • quad 150 cm3; z silnikiem o mocy 12,5 KM i skrzynią półautomatyczną, idealna pojemność dla nastolatków i doświadczonych dzieciaków,
  • quad 180 cm3; napędzany jednostką o mocy 14 KM,

  Starszym i bardziej doświadczonym kierowcom polecamy z kolei modele takie jak Kayo AU200 – quad 200 cm3, z automatyczną przekładnią i 18-konnym silnikiem czy Kayo A300 z 5-biegową manualną skrzynią biegów oraz silnikiem o mocy 32 KM.


  Jak wybrać quad dla dziecka?

  Jazda na quadzie jest łatwiejsza niż na motocyklu, zwłaszcza na początku. Przy zakupie quada dla dziecka, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę predyspozycje własnej pociechy.

  Quady dla dzieci zbudowane są w taki sposób, że pozwalają (np. przez zmianę ustawienia kierownicy), dostosować pojazd do danego dziecka. Należy zwrócić uwagę, czy quad nie jest za mały. W przypadku quadów dla dzieci, z racji tego, że można go zablokować na przepustnicy, lepiej kupić nieco większy model, niż zbyt mały. Jeśli dziecko nie będzie się mieściło, zahaczając kolanami o kierownicę, to ciężko mówić o przyjemności z jazdy.

  Poza tym koniecznie przed zakupem należy sprawdzić, czy:


  • quad dla dziecka posiada zrywkę – prosty system, który odcina zapłon przy wywrotce (wszystkie quady marki Kayo posiadają zrywki),
  • pojazd posiada odpowiednich rozmiarów koła i ich rozstaw; tanie quady z OLX są wąskie i bardzo wywrotne,
  • części do quada są łatwo dostępne.

  Mini quady dla dzieci Kayo posiadają ograniczniki otwarcia przepustnicy na rollgazie, co pozwala ograniczyć prędkość i regulować sposób, w jaki quad przyspiesza. Wszystkie dostępne w tej kategorii pojazdy ATV wyposażone są w elektryczny rozrusznik, więc dziecko samo może poradzić sobie z odpaleniem pojazdu, oraz hamulec postojowy.


  Strój na quada dla dziecka

  Przed zakupem quada dla dziecka koniecznie trzeba zaplanować w budżecie zakup odpowiedniego wyposażenia. Najważniejszy będzie kask.


  1. Koniecznie zainwestuj w homologowany, dobrej jakości kask na quada. Najlepiej kupić integralny kask za szczęką, taki jak używa się w terenie. Kask powinien być dobrze dopasowany do głowy dziecka i zawsze przed jazdą musi być zapięty!
  2. W drugiej kolejności dobrze jest zainwestować w buty motocyklowe, które chronią kostkę i podbicie stopy. Ważne: podczas upadku należy zadbać o to, żeby nie wystawiać nogi! Wszystkie quady Kayo osiadają zabudowa nadkola i podłogi, które ograniczają możliwość “zabrania” nogi przez napęd. Oczywiście, wysokie buty chronią przed ewentualnymi kontuzjami.
  3. Dodatkowe ochraniacze też mogą znaleźć się na liście zakupów, zwłaszcza ochraniacze kolan oraz zbroja na quada.
  4. Strój na quada, czyli spodnie i bluza nie muszą być kupowane w pierwszej kolejności, ale są świetnym uzupełnieniem (i dużo łatwiej utrzymać je w czystości, niż zwykłą odzież).


  Mini quad spalinowy dla dziecka – pomysł na prezent

  W internecie powstało już masę memów o „quadach na komunię”. Nic w tym dziwnego, często rodzice lub najbliższa rodzina wybiera średniej jakości quady z OLX na komunijny prezent. Oszczędność przy zakupie niekoniecznie musi być oszczędnością długofalowo – tanie quady z OLX często się psują i po miesiącu kurzą w garażu.

  Poważnie podchodząc do tematu mini quada dla dziecka, jako pomysłu na prezent, należy wziąć pod uwagę, czy nasza pociecha rzeczywiście interesuje się motoryzacją i ucieszy z prezentu. Najczęściej odpowiedź na to pytanie to… tak! Dzieciaki w różnym wieku i bez względu na płeć lubią wyzwania, dźwięk silnika i fakt, że samodzielnie podejmują decyzje.

  Quad dla dziecka to zaufanie ze strony rodzica, ale też odpowiedzialność, którą dziecko musi za siebie przejąć (oczywiście w ograniczonej formie i pod czujnym okiem rodzica).

  Koniecznie trzeba dobrać rozmiar quada do wieku dziecka. Kayo AY70 idealnie spisze się u najmłodszych, a dzięki przemyślanej konstrukcji, quad wystarczy na zaskakująco długo.

  Należy pamiętać też o odpowiedniej odzieży na quada, przede wszystkim o porządnym kasku (opis powyżej), oraz o ewentualnym serwisie. Na szczęście quady Kayo posiadają prostą, przemyślaną konstrukcję i są niedrogie w eksploatacji.


  Quady użytkowe, sportowe i przeprawowe

  Quady można podzielić na trzy główne grupy:


  1. Quady sportowe – najczęściej napędzane tylko na tylną oś i posiadające manualną skrzynię biegów. Lżejsze, mocniejsze i o większym skoku zawieszenia.
  2. Quady rekreacyjne i quady użytkowe – różne rozwiązania techniczne, ale wspólnym mianownikiem będzie uniwersalność. Quady rekreacyjne używane są i do lekkich prac przy domu, i do wycieczek w terenie. Quady użytkowe są coraz popularniejsze w większych gospodarstwach także w Polsce.
  3. Quady przeprawowe – czyli używane do wypraw, wycieczek i zabawy w terenie. Często mocno przerobione przez właścicieli, najczęściej z napędem 4x4.

  Quady, w zależności od zastosowania, posiadają różne konstrukcje. Nie wszystkie posiadają homologację drogową, bo nie wszędzie jest ona potrzebna. W przypadku quadów Kayo model AU200 posiada homologację na ciągnik rolniczy i jest dopuszczony do ruchu drogowego.


  Quady idealne do rekreacji i pracy

  Choć jazda czterokołowym pojazdem większości z nas kojarzy się głównie z formą wypoczynku lub rekreacji, nie należy zapominać, że jednym z podstawowych zastosowań quada jest także wykonywanie różnych prac w terenie.

  Z tego względu w naszej ofercie znajdują się nie tylko sportowe, ale również przeprawowe i użytkowe quady, które dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz mocnym jednostkom napędowym, doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu prac polowych, drogowych, rolniczych, ogrodowych, leśnych, jak również przy transporcie różnego rodzaju ładunków.

  Dobrym przykładem niedrogiego, jakościowego quada, który sprawdzi się jako wsparcie domowego gospodarstwa jest wyżej wymienione Kayo AU200.


  Który quad wybrać?

  Z doświadczenia wiemy, że najwięcej trudności naszym klientom sprawia dopasowanie mocy oraz konkretnego modelu quada do wieku, umiejętności i ogólnego poziomu rozwoju dziecka.

  Jeśli nie jesteś przekonany/a, który model wybrać – koniecznie do nas zadzwoń, pomożemy! Quada można odebrać osobiście, lub skorzystać z dostawy wysyłkowej. Pomagamy także w doborze odpowiedniego stroju na quada i wyposażenia.

  Aktywne filtry