Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiarówka

Rozmiarówka

Rozmiar

Rozmiar

Stabilizatory karku

Stabilizatory karku podczas wypadku gwarantują bezpieczeństwo odcinka szyjnego. Dzięki stabilizatorowi głowa zawodnika nie ma możliwości wychyleniu się poza  bezpieczny obszar ruchu co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo zawodnika i minimalizuje ryzyko groźnej kontuzji. 

» Czytaj więcej

Czym jest stabilizator szyi / karku?

Ponieważ wyjaśniliśmy już wcześniej, jaka jest funkcja stabilizatorów karku, uzupełnijmy definicję o sposób, w jaki ten przedmiot działa. Opisywane rozwiązanie, określane dość powszechnie również jako neck brace, to nic innego jak rodzaj ochraniacza przytwierdzanego do przestrzeni wokół szyi zawodnika. Ochraniacz ten, otaczając szczelnie kark z każdej strony, ogranicza możliwość przechylania głowy tylko do naturalnego, bezpiecznego dla użytkownika zakresu. Z jednej strony redukuje to komfort kierowcy w mniejszym lub większym stopniu (w zależności od specyfiki konkretnego stabilizatora), jednak z drugiej ma ogromne znaczenie dla jego bezpieczeństwa podczas wszelkich gwałtownych manewrów, a także w trakcie kolizji czy groźniejszych zdarzeń na drodze.

Stabilizator karku cross i enduro w wielu różnych wariantach

W ramach niniejszej podstrony do Twojej dyspozycji oddajemy szeroki i silnie zróżnicowany asortyment neck brace’ów pochodzących od renomowanych międzynarodowych marek takich jak Alpinestars, Leatt czy Scott. W naszej ofercie z łatwością odnajdziesz zarówno profesjonalny stabilizator karku cross, jak i jego specjalistyczne odpowiedniki przeznaczone dla kierowców enduro. Poszczególne modele ochraniaczy mogą występować w rozmiarach od XS do XXL, w rozmiarówce  przeznaczonej nie tylko dorosłym motocyklistom, ale także dzieciom.

Oprócz tego konkretny usztywniacz karku z naszego asortymentu może różnić się od pozostałych modeli kolorystyką, designem oraz stopniem zabudowania. W zależności od Twoich potrzeb proponujemy zarówno samodzielne neck brace'y, jak i ich wyposażone w naramienniki odmiany oraz pełne buzery zapewniające ochronę dla całego korpusu.

Stabilizator karku z oferty sklepu PitBike.pl – wysoki współczynnik bezpieczeństwa oraz jakości

Jeśli chodzi o jakość, każdy stabilizator karku z naszej oferty to przede wszystkim gwarancja zmaksymalizowanego bezpieczeństwa. Dowolny z nich zapewnia użytkownikom ponadprzeciętnie wysoki stopień ochrony przed potencjalnie groźnymi skrętami szyi podczas brania ostrych zakrętów, a także przed intensywnym odrzutem głowy w momencie zderzenia czy gwałtownego hamowania.

Oprócz tego na tle wyrobów konkurencyjnych wyróżniają się również dużą lekkością (co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania), przy jednoczesnym zachowaniu solidnej konstrukcji. Na uwagę w kontekście ich jakości zasługują też zastosowane do produkcji materiały. Konkretny proponowany przez nas ochraniacz karku może być wykonany na bazie m.in. dobrego gatunkowo poliamidu, poliuretanu czy też włókna węglowego, czyli z materiałów zarówno lekkich, jak i wytrzymałych.

Każdy dostępny w naszej ofercie stabilizator szyi charakteryzuje się także przemyślnie opracowaną konstrukcją, która jest w stanie w sposób optymalny przenosić energię uderzenia na dalsze części stroju motocyklisty. Udostępniane przez nas produkty zostały zaprojektowane tak, aby doskonale współpracowały z kaskami, redukując do skrajnego minimum prawdopodobieństwo uszkodzenia najbardziej newralgicznej części kręgosłupa, tj. tej na odcinku szyjnym. Ponadto usztywniacz karku od PitBike.pl może być wyposażony również w szereg dodatkowych funkcji i właściwości, jeszcze bardziej zwiększających komfort jego użytkowania. Spośród najważniejszych z nich wyszczególnić można np.:

  • specjalistyczną piankę zapobiegającą obtarciom, wyściełającą tę część ochraniacza, która ma bezpośredni kontakt ze skórą motocyklisty,
  • systemy umożliwiające błyskawiczne odpięcie kołnierza, takie jak chociażby Pivot Key, w który wyposażony jest m.in. ochraniacz karku Alpinestars Tech Carbon,
  • zestawy pasków utrzymujących stabilizator w statycznej pozycji bez względu na wykonywane na jednośladzie manewry,
  • mechanizmy pozwalające na precyzyjne wyregulowanie usztywniacza tak, aby był on maksymalnie dopasowany do szyi użytkownika.

Na koniec warto zaznaczyć, że przy wszystkich opisywanych zaletach nasz asortyment zapewnia produkty w zróżnicowanych cenach. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz w nim stabilizator karku nie tylko bezpieczny i efektywny, ale również w sam raz na Twoją kieszeń. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przedstawionej oferty.

Aktywne filtry