Filtruj według

Typ silnika

Typ silnika

Rozruch

Rozruch

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów

Pojemność

Pojemność

Moc silnika

Moc silnika

Średnica kół przód/tył

Średnica kół przód/tył

Gdzie chcesz jeździć?

Gdzie chcesz jeździć?

Pit Bike MRF / KAYO Supermoto

Supermoto to dyscyplina, której popularność wzrosła wraz z popularnością pit bike w Polsce. Zwłaszcza w dużych miastach, pit bike supermoto wykorzystywane są do treningów – przez dorosłych i przez dzieciaki. Takie treningi najczęściej odbywają się na torach kartingowych. W Polsce istnieje kilka bardzo dobrych szkółek oraz świetna seria wyścigowa Pucharu Polski i Mistrzostw Polski pit bike SM, dedykowana właśnie pit bike supermoto.

Czytaj więcej

Czym różni się pit bike supermoto?

Największą różnicą są oczywiście koła i opony, które pozwalają na jazdę po szosie. Przyczepność na oponach typu slick (czyli bez bieżnika) jest ogromna, a pit bike supermoto niejednokrotnie pokonują rekordy torów. Supermoto posiadają także inne zawieszenie i układ hamulcowy, dostosowany do jazdy po drodze.

Rozwinięciem pit bike supermoto są motocykle Mini GP, czyli pit bike z owiewkami, z pozycją za kierownicą odpowiadającą tej z motocykli sportowych.

Pit bike MRF Supermoto

MRF to polska marka, która od samego początku stawia na połączenie wysokiej jakości z przystępną ceną. To samo tyczy się modeli supermoto, które dostępne są w pojemnościach od 80 cm3, do 160 cm3 z modelem MRF 160-R Supermoto.

Supermoto 80 – MRF 80 Runner Supermoto

Najmniejszym w gamie modelem pit bike supermoto jest MRF 80 Runner. To sprzęt, który posiada 5,5-konny silnik, zawieszenie upside-down oraz szosowe opony. Model w półautomatyczną skrzynię biegów, dzięki której maluchy nie muszą używać ręcznego sprzęgła.

MRF 80 Runner Supermoto będzie doskonałym wyborem dla każdego dziecka w wieku od 7 do 10 lat. Idealnie sprawdzi się jako zachęta do rozpoczęcia przygody z motosportem.

Supermoto 125 – MRF 120 Supermoto

Szukasz niezawodnego sprzętu supermoto 125, dzięki któremu zaczniesz niezwykłą przygodę z nową pasją lub rozwiniesz swoje umiejętności i pobijesz najlepsze wyniki? MRF 120 Supermoto to świetne rozwiązanie dla nastolatków i dorosłych osób, które zamierzają zacząć przygodę z pit bike supermoto.

MRF 120 posiada manualną skrzynię biegów i gabaryty, które sprzyjają dorosłym. Obecnie jedne z mocniej obstawionych klas wyścigowych supermoto, to właśnie klasy seryjnych supermoto 125.

Supermoto 125 – czy na pit bike można się ścigać?

Zmagania na pit bike’ach zyskują w Polsce coraz większa popularność. Od kilku lat regularnie realizowane są zawody – w klasach terenowych, na crossowych pit bike, oraz na supermoto. W zawodach ścigają się całe rodziny! Klasy pojemnościowe pozwalają na rywalizację najmłodszych dzieci, do tego są klasy dla dorosłych i osobne dla kobiet.

W ramach rywalizacji w seryjnych klasach Stock 125 ściga się największa liczba zawodników. Szanse dla wszystkich są wyrównane, ponieważ przeróbki pit bike są ograniczone do minimum. Oczywiście, dotyczy to także pit bike supermoto 125.

W najmocniejszych klasach ścigają się pit bike o pojemności do 150 cm3, z MRF 140 RC-Z Supermoto na czele.

Pit bike supermoto – zabawa i bezpieczeństwo

Bez względu na dobór pojemności, w sporcie motorowym na pierwszym miejscu trzeba stawiać przede wszystkim bezpieczeństwo. Zakup kasku motocyklowego to minimum. W przypadku supermoto warto zainwestować w kombinezon jednoczęściowy.

Treningi i rywalizacja na pit bike supermoto same w sobie nie są niebezpieczne, a ewentualne wywrotki najczęściej ograniczają się do kilku siniaków. W przypadku oficjalnych serii wyścigowych (takich jak te organizowane w ramach Pucharu Polski), każdy pojazd i zawodnik musi spełniać określone wymogi bezpieczeństwa.

pit bike supermoto to także niedrogi sposób na trenowanie dla dorosłych. Koszty eksploatacyjne nieskomplikowanych pit bike’ów są niskie, a pojazdy można serwisować samodzielnie.

Z chęcią odpowiemy na każde pytanie, wystarczy zadzwonić. pit bike MRF oraz inne marki pit bike można kupić w naszym sklepie stacjonarnym lub korzystając z dostawy wysyłkowej.

Aktywne filtry