Koła

W tym dziale znajdziesz kompletne zestawy kół, felgi, opony na różnego rodzaju nawierzchnie do pit bike'ów MRF i YCF. Sportowe opony poprawiające przyczepność Twojego mini cross'a. Kompletne zestawy kół, w tym koła supermoto na nawierzchnie asfaltowe. Felgi stalowe i aluminiowe.

Podkategorie

 • Kompletne koła
 • Obręcze i piasty
 • Opony

  Jak łatwo dobrać odpowiednie opony crossowe?

  Niedopasowanie opon do pokonywanego terenu jest niezwykle ryzykowne, ponieważ to właśnie od nich zależna jest przyczepność pojazdu. W naszej starannie wyselekcjonowanej pod kątem najwyższej jakości rozwiązań ofercie znaleźć można przede wszystkim opony Pit Bike do mini crossa. Asortyment naszego sklepu składa się jedynie z produktów renomowanych na całym świecie marek (np. Dunlop, YCF, PMT, MRF, Timsun, Kenda czy Mitas.). Szeroka gama rozwiązań dostępnych w kategorii takiej jak opony do crossa pasować może do motocykli takich jak:

  • MRF 80, 80 Runner, 120, 140 HQ, 140 RC, 140 RC-Z,
  • YCF 50a,
  • YCF Factory: SP1, SP2, SP3 150, SP3 190,
  • YCF Pilot: 125, 150,
  • YCF SM: 125s, 150
  • YCF Start: 88s, 88se, 125, 125s, 125se.
  Czytaj więcej

  Jakie opony do crossa wybrać?

  Przy pomocy dostępnych na naszej stronie internetowej filtrów łatwo wygenerować można listę wszystkich kompatybilnych z powyższymi modelami Pit Bike opon. W przypadku jakichkolwiek pytań lub trudności z dobraniem optymalnego wariantu ogumienia prosimy o kontakt telefoniczny albo e-mailowy. Nasi doświadczeni konsultanci bezpłatnie w zależności od zadeklarowanego zastosowania podpowiedzą, jaka jest najlepsza opona do crossa. Wszelkiego rodzaju zapytania wysyłać można do nas także za pośrednictwem dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie.

  Czym opony motocross różnią się od enduro?

  Przeznaczone do offroadowych tras opony motocrossowe podzielić można ze względu na zastosowanie na cross-country, supercross, flat track, trial czy short-track. Ogumienie tego typu najlepiej sprawdza się w przypadku miękkich nawierzchni takich jak piasek, błoto czy teren mieszany. Warto zwrócić tu uwagę, iż przeciwieństwie do enduro większość opon crossowe nie posiada homologacji. Różnica widoczna jest także na poziomie struktury ogumienia, która w przypadku opon motocrossowych charakteryzuje się sztywniejszą budową i obniżoną ścianą boczną.

  Dlaczego opony crossowe mogą mieć wyższe i bardziej zbliżone do siebie klocki niż enduro?

  W wyścigach motocrossowych zawodnicy starają się zmaksymalizować efektywność przenoszenia mocy silnika przy pomocy sztywniejszych i węziej rozmieszczonych klocków. Offroadowa opona do crossa w przeciwieństwie do ogumienia typu enduro nie musi być zgodna z regulacjami FIM ani homologacją drogową. Jeśli na oponach widoczne jest oznaczenie NHS (ang. Not for Highway Service) to nie można się na nim poruszać legalnie po drogach publicznych.

  Ile kosztują opony Pit Bike?

  Najtańsze dostępne w naszej ofercie opony Pit Bike kosztują zaledwie 65 złotych, zaś w przypadku droższych modeli koszty nie przekraczają pułapu 600 złotych. Do kwoty tej doliczyć trzeba będzie jeszcze koszty dostawy. W przypadku przesyłki kurierskiej DPD lub wysyłki do pobliskiego paczkomatu Inpost jest to 14 złotych. Wszystkie zamówione u nas online produkty odebrać można także bezpłatnie w sklepie stacjonarnym, który zlokalizowany jest w miejscowości Grębocin przy ulicy Spółdzielczej 8. Od poniedziałku do piątku pracujemy od 10:00 do 16:00 (w poniedziałki i czwartki do 18:00), ale w przeciwieństwie do wielu innych firm działamy także w soboty od 10:00 do 13:00.

  Czym charakteryzuje się dobra opona do mini crossa?

  Przy wybieraniu opon do mini crossa trzeba zwrócić uwagę na znacznie mniej czynników, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. W kwestii rozmiaru nie ma tu żadnego pola do manewru, ponieważ wynika to z konstrukcji Pit Bike. Dużo bardziej problematyczna wydawać się może kwestia dobrania odpowiedniej mieszanki gumowej. Zbyt miękkie lub zbyt twarde opony nie będą zapewniać najlepszej przyczepności i trakcji niezależnie od nawierzchni. W praktyce jednak opony crossowe nie dzielą pod kątem mieszanki tak jak enduro na standard, soft i super soft. Ze względu na bezpieczeństwo kierowcy przy wyborze profesjonalnych opon do mini crossa warto zainwestować w rozwiązania renomowanych marek. Wieloletnie doświadczenie producentów takich jak Dunlop, YCF czy Kenda przekłada się nie tylko na dłuższą żywotność, ale również lepsze parametry trakcyjne.

 • Felgi
 • Dętki
 • Szprychy
 • Ośki i nakrętki
 • Łożyska i uszczelniacze
 • Dystanse i tulejki
 • Pozostałe

Aktywne filtry