Filtruj według

Marka

Marka

Mini GP

Mini GP to specyficzna grupa motocykli typu pit bike stworzona z myślą o sporcie i treningach szosowych. Mini GP wizualnie przypominają motocykle sportowe, posiadają owiewki, kierownicę typu clip-on i pozycję zbliżoną do motocykli sportowych.

Czytaj więcej

Na motocyklach typu Mini GP trenują motocykliści topowych klas wyścigowych, w tym zawodnicy MotoGP i WSBK. Dzięki zastosowaniu podzespołów z pit bike koszt trenowania na Mini GP jest wielokrotnie mniejszy niż w przypadku, chociażby pełnoprawnego supermoto, czy mniejszych motocykli klasy 300 cm3.

Mini GP – motocykl do treningu

Obecnie najpopularniejszym motocyklem klasy Mini GP w Polsce jest Kayo Mini GP 150, które wykorzystywane jest w sumie do dwóch celów:

  1. Treningów dla motocyklistów – zawodników, ale także motocyklistów drogowych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności.
  2. Startów w zawodach – motocyklami Mini GP można brać udział w Pucharze Polski Pit Bike, gdzie stworzono specjalną klasę dla Mini GP.

Mini GP nadają się także dla starszych dzieci. Rodzice najczęściej podejmują decyzję o przejściu na Mini GP u dzieciaków, które mają już doświadczenie z pit bike supermoto i chcą kontynuować karierę sportową.

Mini GP – tanie ściganie na motocyklu

Dlaczego Mini GP jest idealne do treningu? Na pewno punktem numer jeden będą bardzo niskie koszty eksploatacji. Jednostka napędowa o pojemności 150 cm3 pochodzi z innych modeli Kayo – dostępność do części zamiennych jest ogromna, a silniki Kayo słyną z bezawaryjności i prostoty. Kolejnym argumentem będzie typowo szosowa pozycja za sterami, z możliwością regulacji i dostosowania do swojej budowy ciała.

Mini GP mają może „mini” w nazwie, ale na motocyklach tego typu zmieszczą się także dorośli i to oni są najczęściej osobami, które decydują się na zakup.

Mini GP w Polsce

Wyścigi Mini GP przeznaczone są dla zawodników od lat 12 i starszych, a wielu entuzjastów to osoby dorosłe. Są doskonałymi motocyklami dla młodych zawodników, którzy chcą kontynuować karierę sportową. W Polsce organizowane są zawody z serii Pucharu Polski Pit Bike SM, gdzie startuje klasa Mini GP.

Aktywne filtry