Główna

Podkategorie

 • Mini Cross Pit Bike

  Pit bike to niewielkich rozmiarów motocykle, które w zależności od sposobu użytkowania nazywamy mini cross lub supermoto. Przeznaczone są dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Mini motocyklami pit bike można się ścigać, ale można też rekreacyjnie spędzać czas całą rodziną. Motocykle pit bike, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, idealnie nadają się do nauki jazdy i dają masę frajdy.

  Czytaj więcej

  W rozbudowanej ofercie posiadamy:


  • mini cross MRF / KAYO – terenowe motocykle pit bike bardzo popularnych marek w Polsce marek MRF i Kayo, dostępne w różnych segmentach pojemnościowych,
  • pit bike supermoto MRF / KAYO – szosowe motocykle pit bike, które są idealne do rozpoczęcia przygody na szosie dla dzieciaków, a przez dorosłych używane jako narzędzia do treningu (także zimą, podczas treningów pit bike na halach!),
  • pit bike YCF – mini cross i supermoto francuskiej marki YCF, bardzo popularnej i słynącej z wysokiej jakości,
  • pit bike RXF – kolejna popularna marka w Polsce, która lubiana jest przez rodziców. Najmniejszy model RXF 50 mini idealnie nadaje się na pierwszy mini cross dla dzieci,
  • Cross dla dzieci – cała kategoria pojazdów dla dzieci w różnym wieku,
  • Mini GP – wyczynowe motocykle pit bike do treningu i wyścigów torowych,
  • Sunday Motors – jedyne na świecie pit bike do uprawiania flattracku, dyscypliny przypominającej żużel, ale wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych.

  Mini cross pit bike – podstawowe informacje

  Mini cross, inaczej nazywane pit bike, to motocykle, których popularność wywodzi się ze sportu motocyklowego, a dokładniej motocrossu. pit bike były (i nadal są!) wykorzystywane do poruszania się po paddocku wyścigów motocyklowych. Najczęściej robiono je samodzielnie, a historia pit bike sięga lat ‘40 i ‘50 XX wieku i jest zbliżona do powstania gokartów.

  Jak to w życiu bywa, ktoś wpadł na pomysł, że trzeba się na nich pościgać – i tak z czysto użytkowych „samoróbek”, współczesne pit bike posiadają pełnoprawne ligi wyścigowe, rzesze fanów i masę jakościowych pojazdów do wyborów.

  Inne nazwy to mini cross, albo mini moto. Bez względu na nazwę, pit bike przeznaczone są dla wszystkich:

  • Mini cross dla dzieci (crossy 50) – najmniejsze modele o pojemnościach silnika od 50 cm3 nadają się do nauki jazdy dla dzieci.
  • Pit bike dla nastolatka – na pit bike odnajdą się starsze dzieciaki i nastolatkowie, także początkujący, dzięki pojazdom z półautomatyczną skrzynią biegów.
  • Mini motocykl dla dorosłego – w pit bike mogą wkręcić się także dorośli. To sport bez ograniczeń wiekowych!

  Mini cross pit bike występują w różnych wersjach, różniących się między sobą pojemnością skokową silnika, wielkością ramy, rozmiarem kół i wyposażeniem. Przykładowo, mini crossy 50 będą świetnym sprzętem dla dzieci w wieku od około 4 lat wzwyż (chociaż dużo zależy od preferencji i budowy ciała dziecka).

  Większe dzieciaki odnajdą się na pit bike o pojemności w okolicach 80 cm3, które także dostępne są z automatyczną lub półautomatyczną skrzynią biegów. Nastolatkowie i dorośli mają szeroki wybór pit bike o pojemnościach od 110 cm3 w górę.


  Ile kosztuje mini cross dla dziecka?

  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo ceny różnią się od przeznaczenia, pojemności i marki. Śmiało można założyć, że dobrej jakości, nowy mini cross dla dziecka to zazwyczaj między 3500 a 5000 zł.

  Za tą cenę dostajemy przede wszystkim nowy produkt. Koszty eksploatacji pit bike są niewielkie – części zamienne są niedrogie, spalanie jest niskie, a jakość współczesnych pit bike stoi na wysokim poziomie. Na dodatek, konstrukcja jest na tyle prosta, że serwisować pojazd można samemu. Wystarczy przydomowy garaż i minimum narzędzi.

  Mini cross, pit bike czy supermoto, może rosnąć razem z dzieckiem, dzięki możliwości zastosowania innych kół, czy regulacji siedzenia / kierownicy.


  Mini cross spalinowy – najczęściej spotykane pojemności silników

  Podstawową wersję silnikową stanowią mini crossy 50. Ten typ motocykla zapewnia kompromis między mocą a bezpieczeństwem. Warto być świadomym, że chociaż pojemność 50 cm3 nie wydaje się duża, to biorąc pod uwagę niewielką masę mini crossa 50, sprzęt nadal wymaga kontroli rodzica (zwłaszcza na początku).

  Mini cross 50 cm3 w zupełności wystarcza do przeprawy przez przeszkody, podjazdy pod niewielkie górki czy pokonywanie błota i przede wszystkim, pozwoli dziecku rozpocząć przygodę z jazdą w terenie.

  Inną popularną pojemnością są mini crossy od 125 cm3 oraz 150 cm3. Sprzęt tego typu przeznaczony jest dla nastolatków, którzy wcześniej jeździli już na innych motocyklach. 

  Aby ułatwić wybór, poniżej przedstawiamy pokrótce opis każdej kategorii pojemności silnika. Specyfikacja techniczna oraz wyposażenie motocykla znajdują się w opisach produktów. Tu jednak skupimy się na wykazaniu zalet i przeznaczenia poszczególnych rodzajów mini cross.


  Mini cross 50 cm3 (crossy 50)

  Mini cross 50 mają przede wszystkim być łatwe w prowadzeniu i nie odstraszać dzieci. Każdy element konstrukcji powinien sprzyjać nauce jazdy i dobrej zabawie. W kategorii mini cross 50 najczęściej występują silniki chłodzone powietrzem silniki czterosuwowe – niedrogie w eksploatacji i zadowalające się minimalną ilością paliwa.

  Ważną cechą, jaką ma większość oferowanych przez nas modeli mini cross 50, jest wyposażenie motocykla w automatyczną skrzynię biegów. Dziecko na tym etapie musi nauczyć się operować hamulcami i przepustnicą, nie musi zastanawiać się zmianą biegów.

  Każdy silnik w motocyklach serii cross 50 cm3 wyposażony został w regulację przepustnicy, która pozwala opiekunowi na dostosowanie kąta otwarcia przepustnicy – do wieku i umiejętności dziecka.

  Cross 50 cm3 przeznaczony dla najmłodszych powinien być też wyposażony w elektryczny rozrusznik i łatwe w obsłudze hamulce tarczowe.


  Mini cross 80 cm3

  Kolejnym krokiem w motocyklowej karierze będą mini crossy o pojemności około 80 ccm. Tego typu pit bike sprawdzą się także u większych dzieci, które później zaczynają przygodę z jazdą na pit bike. Większość mini cross 80 oraz supermoto pit bike w tej kategorii pojemnościowej nadal posiadają automatyczne lub półautomatyczne skrzynie biegów i są bardzo przyjazne dla dzieciaków.


  Mini cross 125 cm3

  Powyżej 100 cm3 pojemności silnika znajdziemy kilka rozwiązań: 110, 120 i 125. W zależności od modelu i zastosowania będą do mini crossy dla nastolatków i dorosłych. Znajdziemy tutaj różne rozwiązania w kwestii skrzyni biegów – niektóre modele będą miały np. półautomatyczne sprzęgło, a niektóre ze skrzynią manualną. 

  Bez względu na wybór, śmiało można założyć, że mini cross 125 i inne pit bike w tych pojemnościach są najbardziej uniwersalne. Nadadzą się dla początkujących nastolatków, dorosłych i doświadczonych dzieciaków.


  Mini cross 150 cm3

  Największe modele pit bike posiadają pojemność od 140 cm3 w górę. Silne klasy wyścigowe w Polsce opierają się właśnie o motocykle tego typu, na których spokojnie mogą się ścigać dorośli. Różnica pomiędzy mini cross 125 a modelami 140, 150 i 160 jest zaskakująco duża.

  pit bike w tej kategorii pojemnościowej posiadają najczęściej manualne skrzynie biegów, większe koła, a także zawieszenie o większym skoku i regulacji. Nadal oczywiście są to niewielkich rozmiarów motocykle do zabawy, ale wymagają wcześniejszej styczności z jednośladami.

  Idealnie będą nadawać się jako kolejny pojazd dla nastolatków, albo np. jako motocykl do amatorskich zawodów dla dorosłych (polskie ligi wyścigów pit bike ciężko nazwać amatorskimi, to rywalizacja na najwyższym poziomie!).


  Mini cross elektryczny

  Coraz popularniejszą kategorią są elektryczne mini cross, zwłaszcza popularne wśród rodziców małych dzieci. Nie da się ukryć, że elektryczne motocykle to przyszłość, która już za rogiem. Niskie koszty eksploatacji, bezawaryjna konstrukcja i bardzo delikatny sposób oddawania mocy to największe atuty mini cross na prąd.

  W pełni naładowana bateria pozwala na kilka godzin zabawy, a pit bike na prąd można ładować z domowego gniazdka. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób mieszkających w mieście, albo na osiedlach domków jednorodzinnych – cicha praca elektrycznego mini cross nie będzie denerwować sąsiadów.


  Mini cross – co trzeba jeszcze kupić?

  W budżecie trzeba wziąć pod uwagę, że bezpieczna zabawa na mini cross zaczyna się od zakupu porządnego kasku. Kask na crossa nie musi być drogi, żeby spełniał swoją rolę. Kaski motocyklowe w Europie homologowane są normą ECE 22.05. Jeśli kask posiada taki certyfikat, to mamy gwarancję, że jest bezpieczny.

  Najważniejsze w kwestii kasku, jest poprawne dopasowanie! Za duży kask na crossa to ogromne ryzyko, tak samo jak kask, który nie jest zapięty.


  • Wybierz kask, który posiada normę ECE 22.05, lub amerykański odpowiednik tej normy (oznaczenie DOT na kasku).

  • KONIECZNIE dobierz odpowiedni rozmiar kasku i zawsze zapinaj go przed jazdą.

  Kask to oczywiście nie koniec zakupów, przy czym kask jest niezbędny. Warto zainwestować także w motocyklowe buty na crossa, które chronią kostkę przed skręceniem, ale także podbicie stopy przed np. uderzeniem w kamień. Dobrym rozwiązaniem będą także nakolanniki motocyklowe oraz inne dodatkowe ochraniacze, takie jak buzer lub zbroja na motocykl.


  Jak wybrać najlepszy mini cross?

  Motocykle pit bike, mini cross i pit bike supermoto to świetny pomysł na wspólne hobby dla całej rodziny i sposób na odciągnięcie dzieciaków od ekranów. Mini cross są bezpieczne, łatwe w prowadzeniu i niedrogie. Zakup mini motocykla może być doskonałym wstępem do rozwinięcia w dziecku pasji do motoryzacji, która zaprocentuje bezpiecznym zachowaniem na drodze, zwiększoną koncentracją i potężną dawką radości i adrenaliny.

  Dzięki bogatej ofercie sklepu pit bike.pl selekcja właściwego mini crossa sprowadza się do wyboru modelu i pojemności silnika odpowiadających potrzebom i umiejętnościom dziecka.

 • Quady

  Z roku na rok quady, podobnie jak pozostałe czterokołowce i pojazdy ATV cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością – nic w tym dziwnego, quad to nie tylko narzędzie pracy, ale także świetny pomysł na rekreację. Obok dużych, użytkowych modeli z napędem 4x4 na rynku znajdziemy także mini quady dla dzieci. 

  Czytaj więcej

  Wyposażone w silniki o mniejszych pojemnościach pojazdy, takie jak quady 70 cm3, quady 110 cm3 i quady 150 cm3, to idealne rozwiązanie na początek przygody z motoryzacją. Przed zakupem quada dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na:


  • rozstaw kół i rozstaw osi, oraz jakość wykonania – najtańsze quady z OLX to zabawki, nie pojazdy. Są słabo wykonane i wywrotne, a co za tym idzie, niebezpieczne,
  • dobór pojemności – najmniejszy z modeli popularnego w Polsce Kayo to model AY70, który nadaje się na sam początek przygody z quadami. Silnik jest na tyle mocny, że poradzi sobie także z większymi dzieciakami,
  • strój na quada i niezbędne wyposażenie – koniecznie trzeba zainwestować w dobrej jakości, homologowany kask.

   Quady dla dzieci

   Quady największą popularnością cieszą się w Ameryce Północnej. To stamtąd przyszła popularność quadów dla dzieci. Producenci odpowiedzieli na zapotrzebowanie rodziców, i zaczęli produkować mini quady dla dzieci, przystosowane wielkością i mocą.

   Wybierając quada dla dziecka, najlepiej poszukać modelu z automatyczną skrzynią biegów. Tego rodzaju mini quady dla dzieci dużo łatwiej się prowadzi, co w przypadku początkujących jeźdźców ma znaczenie. W naszej ofercie znajdują się m.in.:


   • quad 70 cm3; idealne dla najmłodszych dzieci, ale poradzą sobie także z nieco większymi dzieciakami. W Kayo AY70 i innych modelach marki Kayo można zablokować przepustnicę, ograniczając prędkość maksymalną quada,
   • quad 110 cm3; nieco większy model z w pełni automatyczna skrzynia biegów. Moc to już 9,5 KM, więc mogą na nim jeździć starsze dzieciaki i nastolatkowie,
   • quad 150 cm3; z silnikiem o mocy 12,5 KM i skrzynią półautomatyczną, idealna pojemność dla nastolatków i doświadczonych dzieciaków,
   • quad 180 cm3; napędzany jednostką o mocy 14 KM,

   Starszym i bardziej doświadczonym kierowcom polecamy z kolei modele takie jak Kayo AU200 – quad 200 cm3, z automatyczną przekładnią i 18-konnym silnikiem czy Kayo A300 z 5-biegową manualną skrzynią biegów oraz silnikiem o mocy 32 KM.


   Jak wybrać quad dla dziecka?

   Jazda na quadzie jest łatwiejsza niż na motocyklu, zwłaszcza na początku. Przy zakupie quada dla dziecka, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę predyspozycje własnej pociechy.

   Quady dla dzieci zbudowane są w taki sposób, że pozwalają (np. przez zmianę ustawienia kierownicy), dostosować pojazd do danego dziecka. Należy zwrócić uwagę, czy quad nie jest za mały. W przypadku quadów dla dzieci, z racji tego, że można go zablokować na przepustnicy, lepiej kupić nieco większy model, niż zbyt mały. Jeśli dziecko nie będzie się mieściło, zahaczając kolanami o kierownicę, to ciężko mówić o przyjemności z jazdy.

   Poza tym koniecznie przed zakupem należy sprawdzić, czy:


   • quad dla dziecka posiada zrywkę – prosty system, który odcina zapłon przy wywrotce (wszystkie quady marki Kayo posiadają zrywki),
   • pojazd posiada odpowiednich rozmiarów koła i ich rozstaw; tanie quady z OLX są wąskie i bardzo wywrotne,
   • części do quada są łatwo dostępne.

   Mini quady dla dzieci Kayo posiadają ograniczniki otwarcia przepustnicy na rollgazie, co pozwala ograniczyć prędkość i regulować sposób, w jaki quad przyspiesza. Wszystkie dostępne w tej kategorii pojazdy ATV wyposażone są w elektryczny rozrusznik, więc dziecko samo może poradzić sobie z odpaleniem pojazdu, oraz hamulec postojowy.


   Strój na quada dla dziecka

   Przed zakupem quada dla dziecka koniecznie trzeba zaplanować w budżecie zakup odpowiedniego wyposażenia. Najważniejszy będzie kask.


   1. Koniecznie zainwestuj w homologowany, dobrej jakości kask na quada. Najlepiej kupić integralny kask za szczęką, taki jak używa się w terenie. Kask powinien być dobrze dopasowany do głowy dziecka i zawsze przed jazdą musi być zapięty!
   2. W drugiej kolejności dobrze jest zainwestować w buty motocyklowe, które chronią kostkę i podbicie stopy. Ważne: podczas upadku należy zadbać o to, żeby nie wystawiać nogi! Wszystkie quady Kayo osiadają zabudowa nadkola i podłogi, które ograniczają możliwość “zabrania” nogi przez napęd. Oczywiście, wysokie buty chronią przed ewentualnymi kontuzjami.
   3. Dodatkowe ochraniacze też mogą znaleźć się na liście zakupów, zwłaszcza ochraniacze kolan oraz zbroja na quada.
   4. Strój na quada, czyli spodnie i bluza nie muszą być kupowane w pierwszej kolejności, ale są świetnym uzupełnieniem (i dużo łatwiej utrzymać je w czystości, niż zwykłą odzież).


   Mini quad spalinowy dla dziecka – pomysł na prezent

   W internecie powstało już masę memów o „quadach na komunię”. Nic w tym dziwnego, często rodzice lub najbliższa rodzina wybiera średniej jakości quady z OLX na komunijny prezent. Oszczędność przy zakupie niekoniecznie musi być oszczędnością długofalowo – tanie quady z OLX często się psują i po miesiącu kurzą w garażu.

   Poważnie podchodząc do tematu mini quada dla dziecka, jako pomysłu na prezent, należy wziąć pod uwagę, czy nasza pociecha rzeczywiście interesuje się motoryzacją i ucieszy z prezentu. Najczęściej odpowiedź na to pytanie to… tak! Dzieciaki w różnym wieku i bez względu na płeć lubią wyzwania, dźwięk silnika i fakt, że samodzielnie podejmują decyzje.

   Quad dla dziecka to zaufanie ze strony rodzica, ale też odpowiedzialność, którą dziecko musi za siebie przejąć (oczywiście w ograniczonej formie i pod czujnym okiem rodzica).

   Koniecznie trzeba dobrać rozmiar quada do wieku dziecka. Kayo AY70 idealnie spisze się u najmłodszych, a dzięki przemyślanej konstrukcji, quad wystarczy na zaskakująco długo.

   Należy pamiętać też o odpowiedniej odzieży na quada, przede wszystkim o porządnym kasku (opis powyżej), oraz o ewentualnym serwisie. Na szczęście quady Kayo posiadają prostą, przemyślaną konstrukcję i są niedrogie w eksploatacji.


   Quady użytkowe, sportowe i przeprawowe

   Quady można podzielić na trzy główne grupy:


   1. Quady sportowe – najczęściej napędzane tylko na tylną oś i posiadające manualną skrzynię biegów. Lżejsze, mocniejsze i o większym skoku zawieszenia.
   2. Quady rekreacyjne i quady użytkowe – różne rozwiązania techniczne, ale wspólnym mianownikiem będzie uniwersalność. Quady rekreacyjne używane są i do lekkich prac przy domu, i do wycieczek w terenie. Quady użytkowe są coraz popularniejsze w większych gospodarstwach także w Polsce.
   3. Quady przeprawowe – czyli używane do wypraw, wycieczek i zabawy w terenie. Często mocno przerobione przez właścicieli, najczęściej z napędem 4x4.

   Quady, w zależności od zastosowania, posiadają różne konstrukcje. Nie wszystkie posiadają homologację drogową, bo nie wszędzie jest ona potrzebna. W przypadku quadów Kayo model AU200 posiada homologację na ciągnik rolniczy i jest dopuszczony do ruchu drogowego.


   Quady idealne do rekreacji i pracy

   Choć jazda czterokołowym pojazdem większości z nas kojarzy się głównie z formą wypoczynku lub rekreacji, nie należy zapominać, że jednym z podstawowych zastosowań quada jest także wykonywanie różnych prac w terenie.

   Z tego względu w naszej ofercie znajdują się nie tylko sportowe, ale również przeprawowe i użytkowe quady, które dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz mocnym jednostkom napędowym, doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu prac polowych, drogowych, rolniczych, ogrodowych, leśnych, jak również przy transporcie różnego rodzaju ładunków.

   Dobrym przykładem niedrogiego, jakościowego quada, który sprawdzi się jako wsparcie domowego gospodarstwa jest wyżej wymienione Kayo AU200.


   Który quad wybrać?

   Z doświadczenia wiemy, że najwięcej trudności naszym klientom sprawia dopasowanie mocy oraz konkretnego modelu quada do wieku, umiejętności i ogólnego poziomu rozwoju dziecka.

   Jeśli nie jesteś przekonany/a, który model wybrać – koniecznie do nas zadzwoń, pomożemy! Quada można odebrać osobiście, lub skorzystać z dostawy wysyłkowej. Pomagamy także w doborze odpowiedniego stroju na quada i wyposażenia.

  • Dirt Bike

   Motocykl enduro nie musi rujnować budżetu. Nie musi nim być także używane enduro, z niepotwierdzoną historią serwisową i ciężką do zweryfikowania przeszłością. W ofercie Pitbike.pl znajdują się nowe motocykle enduro popularnego w Polsce producenta Kayo – dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych motocyklistów.

   Czytaj więcej

   Motocykl enduro do 10 000 zł

   W odróżnieniu od pitbike, motocykle enduro (przez nas nazywane dirt bike) posiadają standardowe, motocyklowe gabaryty, duże koła, zawieszenia o dużym skoku i oczywiście mocniejsze jednostki napędowe.

   Mimo tego motocykle enduro Kayo nadal zachowują najlepsze cechy pitbike: łatwość prowadzenia, prostą konstrukcję, którą można samodzielne serwisować, niedrogie części zamienne i czysty fun z jazdy!

   Obecnie w ofercie znajdują się dwie propozycje motocykli enduro oraz jeden wyczynowy motocykl crossowy dla dzieci:

   • Kayo K2 z chłodzonym powietrzem silnikiem o pojemności 250 ccm,
   • Kayo T4 z mocniejszym silnikiem i regulowanym zawieszeniem,
   • oraz Kayo KT50, czyli wyczynowy motocykl crossowy dla najmłodszych (silnik 2T).

   Jeśli marzysz o adrenalinie rosnącej wraz z każdym pokonanym kilometrem i wyjątkowych wspomnieniach, związanych z jazdą motocyklem w terenie – w naszym sklepie znajdziesz motocykle enduro, które będą doskonałą odpowiedzią na twoje potrzeby.


   Zakup motocykla enduro – na co zwrócić uwagę?

   Problem z używanym enduro jest taki, że sprzęt większość czasu spędzają w terenie. Narażone są na błoto, kurz, wodę, przegrzanie i generalnie ciężkie warunki eksploatacji. Nim bardziej wyczynowy pojazd – tym bardziej czuły na niedokładny, lub nieregularny serwis.

   Z tego powodu zakup używanego enduro do 10 000 zł to gra w ruletkę. Koszty ewentualnego remontu silnika motocykli europejskich i japońskich marek, zwłaszcza wyczynowych 4T, potrafią przekroczyć wartość pojazdu. A nadal na liście pozostanie serwis zawieszenia, wymiana opon i wiele, wiele innych.

   W przypadku nowego motocykle w teren marki Kayo, przede wszystkim przyszły motocyklista staje się właścicielem pojazdu nowego. Motocykle z Kraju Środka mają już ugruntowaną i pozytywną opinię w Polsce, a Kayo jest przedstawicielem jednej z najbardziej dopracowanych marek. Motocykle enduro Kayo jeżdżą po polskich bezdrożach już od kilku sezonów.

   Przy zakupie koniecznie należy zwrócić uwagę na:

   • Dostosowanie pojemności i wielkości motocykla, do swoich umiejętności. 60-konne 450 ccm „wyleczyło” z jazdy w offroadzie wielu doświadczonych motocyklistów. Zasada mniej znaczy więcej w terenie ma jak najbardziej zastosowanie.
   • Dostępność części zamiennych i skomplikowanie serwisu. Motocykle terenowe (dirt bike) wymagają regularnego serwisu – najlepiej robić go samemu. Serwis nie musi być on ani trudny, ani kosztowny, pod warunkiem że pojazd nie jest zbyt skomplikowany, a części zamienne są dostępne i niedrogie.
   • Zakup niezbędnej odzieży ochronnej – o tym więcej piszemy poniżej.


   Pierwszy motocykl enduro w teren – niezbędne akcesoria

   Wprawdzie przy zakupie dirt bike Kayo koszty są wielokrotnie mniejsze, niż przy zakupie innych motocykli tego typu, to podczas planowania budżetu trzeba wziąć pod uwagę ważny element: wyposażenie motocyklisty.

   Przede wszystkim należy zainwestować w dobrej jakości kask cross / enduro. Dobry kask to taki, który posiada certyfikację. W Europie najpopularniejszym jest norma ECE 22.05 (powoli także nowsza norma ECE 22.06). Kaski z rynku amerykańskiego posiadają certyfikaty DOT. Bez względu na to, jak homologowany jest kask, to ważne, żeby taką homologację posiadał.

   Dobrze jest też zwrócić uwagę na wyciągane wnętrze kasku. Można wtedy je wyprać, co pozwala utrzymać świeżość i komfort. Kaski offroadowe różnią się większym wizjerem i brakiem zintegrowanej szyby. W jej miejsce korzysta się z gogli motocyklowych (łatwiej je wymienić, a gąbka z gogli wchłania pot przy ostrzejszej jeździe).

   W kwestii ochraniaczy niezbędnym minimum będą wysokie buty na crossa. Buty motocyklowe tego typu chronią podbicie stopy oraz kostkę. Nasza stopa jest w pierwszej kolejności narażona na kontuzję podczas jazdy w terenie, o czym motocykliści często zapominają.

   Kolejnym dobrym pomysłem będzie inwestycja w inne ochraniacze – chociażby nakolanniki na enduro. Przydadzą się też rękawiczki.


   Pierwszy motocykl w teren

   Motocykl enduro, który nie onieśmiela mocą to możliwość szybkiego podnoszenia swoich umiejętności, mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji i uśmiech od ucha do ucha przy każdym wyjeździe w teren.

   Zwłaszcza osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z enduro, powinny wziąć pod uwagę motocykl enduro, który łączy łatwość prowadzenia znaną z pitbike, z osiągami i możliwościami, jakie dają wyczynowe enduro.

  • Odzież

   W swojej ofercie posiadamy odzież motocyklową najlepszych światowych marek. W tym Alpinestars, Thor, Scott, 100%, Axo, X-factor, Infamous, Moose Racing i wiele innych. Polecamy buty motocyklowe zarówno dla dzieci jak i osób starszych. Posiadamy szeroki zakres rozmiarów  i modeli. Polecamy również profesjonalne rękawice motocyklowe a także odzież off-road, w tym spodnie i bluzy motocyklowe.

   Czytaj więcej

   Strój na crossa. Co wybrać?

   Wszystkim fanom jazdy w terenie zawsze polecamy w pierwszej kolejności zakup porządnego, certyfikowanego kasku crossowego, w drugiej kolejności butów mx, później ochraniaczy i dopiero stroju na crossa. Ciuchy mx nie są niezbędne do jazdy, ale na pewno poprawiają komfort, są wytrzymałe i łatwo utrzymać ich czystość. Na strój crossowy składają się:

   1. Spodnie na crossa. Obecnie praktycznie w 100% z tworzysz sztucznych. Wytrzymałe, z odprowadzającą pot siatką mesh wewnątrz i ze wzmocnieniami na wewnętrznej stronie.
   2. Bluza na cross. Także szyte ze sztucznych materiałów. Bluzy mx są przede wszystkim bardzo lekkie i nie chłoną wody, dzięki czemu są bardzo komfortowe. Istnieją różne rozwiązania, najczęściej różniące się krojem i ilością perforacji.
   3. Rękawiczki crossowe. Mogłoby się wydawać, że oczywisty zakup, a nadal sporo osób zapomina o wygodnych rękawiczkach mx. Rękawiczki poprawiają trzymanie manetek, a jeśli nie są zbyt duże, to pomagają unikać bolesnych odcisków.
   4. Gogle motocyklowe. Niezbędne by chronić Twój wzrok!
   5. Buty motocyklowe. Chronią kostkę i podbicie stopy. Superważne zwłaszcza dla osób jeżdżących w terenie.

   To od Ciebie zależy, co uznasz za niezbędne. Obecnie oferta ciuchów na crossa jest tak duża, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.


   Strój na crossa dla dziecka

   Przy wyborze stroju na crossa lub stroju na mini crossa dla dziecka, wybierz przede wszystkim odpowiednią rozmiarówkę. Zbyt duże bluza czy workowate spodnie sprawią, że dziecko będzie czuło się niekomfortowo. Fakt – dzieciaki szybko rosną, więc musisz pogodzić się z tym, że co jakiś czas będzie trzeba wymienić całą garderobę. Plus jest taki, że wytrzymałe ciuchy mx można odsprzedać.

   • Rozmiar. Dobierz odpowiedni rozmiar, unikając zbyt dużej odzieży crossowej dla dziecka. Najlepiej zamówić dwie rozmiarówki do domu, przymierzyć i odesłać zbyt dużą.
   • Wygoda. Musi być przede wszystkim wygodnie! Podpytaj pociechę, czy nic nie uwiera. Niech pochodzi po domu, porobi przysiady, porusza się.
   • Wygląd. Dla dzieciaków (i dorosłych!) to super ważne, więc pozwól swojemu dziecku wybrać kolory, które lubi.


   Ubranie crossowe – niezbędne akcesoria

   W naszej ofercie dostępne są również takie elementy stroju crossowego jak rękawice i skarpetki motocyklowe. W tej pierwszej kategorii znajdują się świetnie oceniane modele renomowanej marki Thor. Skutecznie chronią one dłonie przed wszelkimi urazami, zapewniając przy tym maksymalnie pewny chwyt. Materiał, z którego wykonano rękawice, znakomicie oddycha i zapobiega powstawaniu odcisków. Asortyment obejmuje różne rozmiary i kolory rękawic. Dostarczamy również skarpetki crossowe, idealne do butów przystosowanych do jazdy na motocyklu. Są one wykonane z elastycznego materiału, zapewniającego świetną wentylację.


   Nie tylko strój crossowy – modne bluzy, t-shirty i czapki

   Dzięki szerokiej ofercie odzieży codziennej mx możesz na co dzień pokazywać swoje zamiłowanie do wyjątkowej pasji, jaką jest jazda na crossie. Asortyment obejmuje modne klasyczne bluzy z full printami oraz t-shirty przedstawiające elementy charakterystyczne dla motocyklowego świata. Uszyto je z wygodnych materiałów, które charakteryzują się także trwałością i przewiewnością. Można nosić je w wielu różnych stylizacjach, łączyć z kurtkami czy sportowymi spodniami.

   Prezentowane czapki z prostym daszkiem typu snapback doskonale sprawdzą się zarówno podczas przerwy na torze, jak i codziennych wyjść na miasto. Pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także ochronną, doskonale osłaniając oczy przed słońcem. Modele te mają możliwość regulacji za pomocą paska umieszczonego z tyłu głowy.


   Strój na crossa dla kobiet

   Odzież motocrossowa dla kobiet różni się od męskiej przede wszystkim w kroju i rozmiarach. Kobiety mają zazwyczaj inne proporcje ciała niż mężczyźni, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednio dopasowaną odzież.

   Obecnie producenci oferują bardzo szeroki wybór odzieży motocyklowej dla kobiet, więc nie musisz zadowalać się pojedynczymi zestawami. Wybierz taki, który będzie najbardziej pasował do Twoich potrzeb. Pamiętaj o:

   • Pod spodnie musisz zmieścić ochraniacze, więc spodnie nie powinny być zbyt wąskie w łydkach.
   • Jeśli korzystasz z buzera lub zbroi, która nie jest profilowana w biuście dla kobiet, możesz potrzebować nieco większą koszulkę.

   Na szczęście producenci odzieży mx odpuścili ze wciskaniem różu na wszystko, co było oznaczone „woman”, więc spokojnie możesz wybrać kolory i wzory, które lubisz.


   Strój na cross w naszych magazynach

   Oferując szeroką gamę odzieży crossowej, dbamy o to, by wysokiej jakości wyposażenie, ubrania czy akcesoria znaleźli zarówno pasjonujący się tego typu aktywnością mężczyźni, kobiety, jak i dzieci. Oprócz wielu rodzajów strojów dostępne są także przeróżne kolory, style, a także rozmiary. Mamy asortyment zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów jazdy na dwóch kółkach. Bez trudu znajdziesz więc modele idealne odpowiadające Twoim wymaganiom i szybko skompletujesz strój na cross.

   Każdy oferowany produkt jest opisany i sfotografowany (przez nas!). Dzięki dołączonej tabeli z rozmiarami komfortowo dobierzesz dopasowaną bluzę, buty lub spodnie. Jeśli potrzebujesz porady, związanej z zakupem konkretnego produktu, na naszej infolinii otrzymasz profesjonalną pomoc. Doradzimy Ci w taki sposób, by nowy kostium na crossa gwarantował wygodną i satysfakcjonująca jazdę w nawet najtrudniejszych warunkach.

   Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas lub zadzwoń – pomożemy w wyborze odpowiedniej odzieży mx / enduro i doradzimy z rozmiarówką.

  • Kaski

   Pierwszy zakup po wskoczeniu na pit bike to oczywiście zakup kasku motocyklowego. W zależności o tego, gdzie będziesz jeździć (szosa lub teren), do wyboru masz różne kaski motocyklowe. Najważniejsze jest oczywiście kupowanie kasku z odpowiednimi certyfikatami, którego rozmiar będzie odpowiadał Twojej głowie. Kolorystyka i marka są mniej ważne.

   Czytaj więcej

   Kask motocyklowy na pit bike

   Do wyboru masz tak naprawdę dwa rodzaje pit bike: terenowe i szosowe (supermoto). W zależności od tego, gdzie jeździsz – taki kask motocyklowy wybierz. Różnice pomiędzy kaskami szosowymi a kaskami na crossa:

   • Kask motocyklowy na szosę to integralna, opływowa konstrukcja ze zintegrowaną szybą.
   • Kask cross / enduro posiada ułatwiającą oddychanie, wysuniętą do przodu szczękę i daszek. Zamiast szyby, używa się w nich gogle motocyklowe.


   Czy można jeździć w kasku szosowym w terenie?

   Tak – jeśli masz do wyboru jazdę bez kasku lub jazdę w kasku szosowym, zawsze wybieraj ubranie kasku! Oczywiście jazda w kasku szosowym będzie mniej wygodna, ale nadal bezpieczna.


   Czy można jeździć w kasku cross / enduro na szosie?

   Znowu: tak! W przypadku supermoto, gdzie prędkości nie są tak wysokie, to częsty widok. Odsunięta do przodu szczęka i duży wizjer sprawiają, że kaski cross / enduro sprawdzają się także na szosie (w przypadku pit bike supermoto – na publicznej drodze, powyżej pewnych prędkości daszek zaczyna mocno przeszkadzać, a mniej opływowy kształt skorupy męczy szyję).


   Kask motocyklowy – jak jest zbudowany?

   Kaski motocyklowe u podstaw zbudowane są praktycznie w taki sam sposób. Na budowę kasku składa się:

   1. Skorupa zewnętrzna - wykonana z tworzywa sztucznego, włókna węglowego.
   2. Skorupa wewnętrzna - wykonana z pianki polistyrenowej (EPS), która absorbuje energię uderzenia i chroni głowę przed urazami.
   3. Wyściółka z miękkiego materiału, który zapewnia wygodę i dopasowanie do kształtu głowy. Warto szukać kasków z wyciąganą wyściółką, którą można prać.
   4. Wizjer (szyba) - przezroczysta osłona ochronna przed wiatrem, deszczem i owadami. W kaskach offroadowych wykorzystuje się gogle.
   5. Wentylacja - system otworów i kanałów powietrznych, które zapewniają cyrkulację powietrza i utrzymują komfortową temperaturę wewnątrz kasku.
   6. System zapięcia - umożliwiający łatwe i szybkie zakładanie oraz zdejmowanie kasku.


   Kask motocyklowy – jak wybrać?

   Przede wszystkim skoncentruj się na bezpieczeństwo, dopiero w drugiej kolejności nad wyglądem kasku.

   • Certyfikacja. Wszystkie kaski sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą posiadać certyfikację ECE 22.05, a od niedawna ECE 22.06. Samo oznaczenie „CE” mówi o tym, że produkt jest dopuszczony do sprzedaży, ale nie mówi nic o certyfikacji. Z tego powodu pytaj sprzedawców o certyfikat ECE 22.05 lub 22.06.
   • Rozmiar. Źle dobrany kask jest równie niebezpieczny, co jego brak. Kask nie może być zbyt luźny, ale nie może być także za ciasny. Głowę mierzy się na „dwa palce” nad powiekami, w najszerszym punkcie. Zbyt mały lub zbyt duży kask możesz zawsze odesłać i wymienić na poprawny rozmiar. Najlepiej założyć kask w domu na kilkanaście minut i sprawdzić, czy nie uwiera.
   • Zapięcie. Standardem na rynku są zapięcia microlock lub 2D (DD, double D). Jedno i drugie będzie dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem... że kask jest zapięty! Zasada jest bardzo prosta: najpierw zakładam i zapinam kask, potem odpalam motocykl.
   • Typ. W przypadku jazdy w terenie do wyboru są głównie kaski integralne – czyli takie, które posiadają jednolitą konstrukcję i chronią szczękę. Szczęka w kaskach offroadowych wysunięta jest do przodu, co ułatwia oddychanie. W przeszłości jeżdżono w kaskach otwartych, z dopinaną szczęką lub osłoną.


   Kask na crossa dla dzieci

   Przede wszystkim, kask powinien być dobrze dopasowany do głowy dziecka. Dzieciaki często mówią, że kask jest OK, a po czasie okazuje się, że uciska. Tym bardziej warto zamówić kask do domu i „ponosić go” po mieszkaniu. Ważne jest również, aby kask był lekki i wygodny. Mało wygodny kask = mniejsza chęć do jazdy.

   Kask powinien mieć certyfikat ECE lub DOT (amerykański odpowiednik ECE), co oznacza, że został przetestowany i spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Certyfikacja dla kasków dla dzieci jest taka sama jak dla dorosłych.

   Podsumowując, wybierając kask motocyklowy dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar, wagę, wygodę oraz jakość. Kask powinien być dobrze dopasowany do głowy dziecka i spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając kask renomowanego producenta, zapewniasz dziecku maksymalną ochronę podczas jazdy na motocyklu.


   Inne elementy ochronne

   Jeśli masz już pit bike i jakościowy kask, to pamiętaj o tym, żeby dokupić.

   • Gogle motocyklowe. Superważne w ochronie naszych oczu, zwłaszcza w terenie.
   • Buty motocyklowe. Kolejne na liście zakupów, jeśli chodzi o ochraniacze. Dużo ważniejsze o buzera – kostki i podbicie stopy są w pierwszej kolejności narażone na kontuzje.
   • Rękawiczki motocrossowe. Mała rzecz, a bardzo ważna – rękawiczki zapobiegają powstawaniu odcisków i poprawiają przyczepność na manetkach kierownicy.
   • Buzer / zbroja. Jeśli masz już kask, gogle i buty, warto zastanowić się nad zbroją. Zbroja chroni nie tylko przed konsekwencjami upadków, ale także przed kamieniami i błotem lecącym spod kół innych motocyklistów.

   Do jazdy na szosie (w wersji sportowej, czyli np. na pit bike supermoto), warto pomyśleć o jednoczęściowym kombinezonie skórzanym.


   Kaski offroad od sprawdzonych producentów

   Nie wszystkie kaski spełniają wysokie wymagania w kwestii bezpieczeństwa oraz stosowanych materiałów. Największym zaufaniem cieszą się pod tym względem produkty pochodzące od branżowych liderów. Kaski Fox, kaski Scott czy kaski Thor cieszą się dużym zaufaniem wśród motocyklistów. To wynik stosowania przez producentów najnowszych technologii, które wpływają na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

   Zachęcamy do składania zamówień na kaski motocyklowe. W razie wątpliwości dotyczących asortymentu, można skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Podczas rozmowy postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie.

  • Części Pit Bike

   Setki części do Pit Bike'ów i mini cross'ów najpopularniejszych w Polsce marek. Posiadamy w swojej ofercie zarówno standardowe części zamienne a także części tuningowe do pit bike'ów: pitbike mrf i pit bike ycf. Największy wybór w Polsce, sprzedajemy części układu hamulcowego, układu zawieszenia, układu napędowego, układu elektrycznego, nadwozia i oczywiście części silnikowe pit bike. Posiadamy części do wszystkich modeli pitbike mrf, w tym części do pitbike mrf 140hq, pitbike mrf 120, pitbike mrf 80, pitbike mrf 170rc-u, pitbike mrf 140c. Podobnie w przypadku części do pit bike ycf, u nas znajdziesz części zamienne i tuningowe do serii: pit bike ycf start, pit bike ycf pilot, pit bike ycf factory i pit bike ycf sm. Jeśli nie jesteś pewien, która część będzie pasowała do Twojego mini cross'a napisz lub zadzwoń gwarantujemy fachową pomoc.

   Czytaj więcej

   Profesjonalne części do crossa w asortymencie sklepu PitBike.pl

   Dla wszystkich poszukujących części do crossa, proponujemy szeroką i niejednolitą gamę produktów renomowanych producentów takich jak m.in. YCF, MRF, RXF, KAYO, Motorex, MB Factory, Kenda, DID czy, słynący z jednych z najlepszych opon motocyklowych na świecie, Mitas.

   Dzięki dostępowi do ponad 3 tysięcy produktów jesteśmy w stanie kompleksowo wyposażyć w dowolny wskazany przez naszego klienta mini cross Części z naszego asortymentu odznaczają się jednak nie tylko dużą różnorodnością i pochodzeniem od sprawdzonych producentów, ale również wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa, wieloletnią niezawodnością działania, a także optymalnym stosunkiem ceny do jakości.


   Zakres oferty części do crossa od PitBike.pl

   W zależności od potrzeb, przygotowane przez nas propozycje możesz przeglądać wszystkie razem lub tylko selektywnie na podstawie dostępnych na stronie filtrów wyszukiwania. Pozwalają one ograniczyć wyświetlane wyniki wyłącznie do tych przynależnych konkretnemu producentowi lub określonym modelom pojazdów mini cross Części obecne w naszym asortymencie dzielą się ponadto na wiele pomniejszych podkategorii, uwzględniających przede wszystkim działy przeznaczone:

   • silnikowi oraz związanemu z nim osprzętowi, takiemu jak m.in. filtry, uszczelki, elementy złączne, głowice, zawory, cylindry, sprzęgła, chłodnice, wały korbowe oraz wiele dodatkowych akcesoriów,
   • nadwoziu w zakresie zarówno detali funkcjonalnych, jak i elementów stricte wizualnych,
   • kołom, np. piasty, obręcze, felgi, łożyska, dętki, szprych czy opony,
   • zawieszeniu w kontekście chociażby amortyzatorów, wahaczy, łożysk i uszczelniaczy,
   • a także wspomnianym już wcześniej częściom do crossów przynależnym do układów napędowych, hamulcowych, wydechowych, paliwowych oraz elektrycznych.

   Jeśli podobnie do nas jesteś fanem nie tylko samej jazdy, ale również personalizacji mini crossów części uwzględnione w naszym asortymencie pozwolą Ci stworzyć pojazd ściśle dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań bez względu na skalę planowanych do wprowadzenia modyfikacji.

  • Oleje i chemia

   W dziale oleje i chemia znajdziesz wszystko co potrzebne do eksploatacji swojego pit bike'a. Smary, oleje, spraye, płyny renomowanych firm Motorex, Motul, Valvoline. Twój minicross zawsze czysty i nasmarowany.

  • MB Factory
  • Akcesoria

   Akcesoria off-road, pit bike & mini cross. W swojej ofercie szeroki zakres akcesorii, w tym gogle i zrzutki do gogli, narzędzia pit bike, skarpety, czapki i wiele innych.

  • Ochraniacze

   W dzisiejszych czasach motocykliści zdają sobie sprawę z konieczności posiadania odpowiedniego sprzętu ochronnego. Istnieje wiele rodzajów akcesoriów, które pomagają chronić kierowcę podczas jazdy na motocyklu – zaczynając od kasku motocyklowego, przez ochraniacze kolan, łokci oraz zbroje motocyklowe. Przy wyborze ochraniaczy motocyklowych skoncentruj się przede wszystkim na najważniejszych ochraniaczach oraz dobraniu odpowiedniej rozmiarówki.

   Czytaj więcej

   Typy ochraniaczy motocyklowych

   Podstawowym elementem ochronnym dla motocyklisty jest oczywiście kask. Często początkujący motocykliści w swoich zakupach „idą od góry”, a to błąd. Kolejne na liście ochraniacze motocyklowe do kupienia to nakolanniki, dużo ważniejsze niż np. ochraniacze łokci.


   Ochraniacze na kolana

   Nakolanniki lub ortezy to obowiązkowy zakup przede wszystkim dla motocyklistów offroadowych. Jeśli posiadasz pit bike supermoto, zastanów się nad zakupem kombinezonu jednoczęściowego – w skórzanej „jednoczęściówce” zintegrowane są wszystkie niezbędne ochraniacze oraz wymienne slidery kolan.

   Wybierając ochraniacze na kolana, zwróć uwagę na to, żeby miały zawias, który ułatwi poruszanie się na motocyklu i podniesie komfort. Na rynku dostępne są także specjalistyczne ortezy, które chronią nie tylko przed uderzeniami, ale także siłami rotacyjnymi.


   Ochraniacze na łokcie

   Nałokietniki sprawdzają się przy jeździe w terenie, także u dzieci. Tak samo, jak w przypadku ochraniaczy na kolana, warto poszukać najwygodniejszych nałokietników dla siebie. Z rozbudowanych zbrojach, nałokietniki zintegrowane są z ochroną klatki piersiowej i pleców.


   Buzer / zbroja

   Tutaj mamy tak naprawdę dwa rozwiązania: buzery, czyli plastikowe osłony klatki piersiowej i pleców, które chronią przede wszystkim przed kamieniami lecącymi spod koła innych motocykli. Drugim będą zbroje motocyklowe, które lepiej przylegają do ciała i posiadają więcej ochraniaczy, w tym np. ochronę barków i łokci. Zbroje wykorzystywane są także na motocyklach szosowych.


   Gogle motocyklowe

   Gogle to także ochraniacze – naszych oczu. Wybierając gogle motocyklowe, poszukaj takich, które posiadają wymienne szybki.


   Stabilizatory karku

   W ostatnich latach bardzo popularne stały się stabilizatory karku. W zależności od modelu posiadają one różną budowę. Stabilizator chroni przed skręceniem karku, fizycznie ograniczając możliwość ruchu głowy. Są wygodne i nie przeszkadzają w jeździe.


   Spodenki i pasy

   Spodenki ze zintegrowanymi ochraniaczami chronią przed obiciem bioder i ud. Dobre rozwiązanie zwłaszcza w terenie – w przypadku motocykli szosowych, jednoczęściowe kombinezony posiadają zintegrowane ochraniacze.


   Ochraniacze motocyklowe dla dziecka

   Pierwszy zakup to oczywiście dobrze dobrany kask. Ale oprócz kasków i butów, istnieją również inne rodzaje ochrony, które warto rozważyć. Jednym z nich są ortezy na kolana, które pomagają chronić przed urazami stawów kolanowych w przypadku upadku. Dla dzieciaków, które dużo siedzą na motocyklach, warto poszukać nakolanników z zawiasem i dobrać je do wzrostu i budowy ciała dziecka.

   Przy wyborze ochraniaczy kieruj się:

   1. Rozmiarem. Ochraniacze muszą być dobrze dopasowane. Nie kupuj ochraniaczy „na zapas".
   2. Jakością. Wszystkie oferowane przez nas ochraniacze motocyklowe dla dzieci posiadają certyfikację CE w odpowiednim standardzie. Unikaj tanich podróbek.
   3. Ochraniacze motocyklowe muszą być... motocyklowe! To, co sprawdza się na lekkim rowerze, nie sprawdzi się na motocyklu – nawet niewielkim motocyklu pit bike. Kupuj zawsze dedykowane ochraniacze motocyklowe.

   Jeśli masz już kask, to kolejność zakupów dla dziecka powinna być następująca: buty, ochraniacze kolan, ochraniacze łokci lub zbroja.


   Ochraniacze motocyklowe na supermoto

   Jeśli planujesz przygodę z pit bike supermoto, to docelowo najlepszym rozwiązaniem będzie zakup skórzanego kombinezonu jednoczęściowego. Oferuje on najlepszą ochronę podczas uślizgów na asfalcie, a do tego ma zintegrowane ochraniacze. Dobrym uzupełnieniem do kombinezonu może być dodatkowy ochraniacz kręgosłupa (nie wszystkie kombinezony posiadają ochraniacz na plecach). Kombinezon jednoczęściowy będzie także najlepszym rozwiązaniem dla dziecka.


   Zakup ochraniaczy motocyklowych

   Nie ma znaczenia, czy z ochraniaczy motocyklowych korzystasz w lesie, podczas jazdy crossem lub enduro, czy w mieście, na standardowym motocyklu. Istotne jest natomiast, aby wybrać odpowiedni zestaw do poziomu ryzyka. Na co dzień wystarczy kask, porządne buty oraz ochraniacze na łokcie i kolana, ale do jazdy w trudniejszych warunkach trzeba się lepiej przygotować. Zawsze natomiast należy zainwestować w jak najlepsze ochraniacze na crossa dla dzieci, które będą je chronić w najwyższym stopniu.

   Nasz sklep oferuje wszelkiego rodzaju ochraniacze do jazdy offroadowej, od podstawowych zabezpieczeń kolan, łokci i karku, przez buzery, ochraniacze pasa i spodenki, aż po zaawansowane zbroje. Z pewnością skompletujesz swój wymarzony zestaw na crossa lub enduro, który zagwarantuje Ci odpowiednie bezpieczeństwo. 

   W asortymencie posiadamy sprzęt dla dzieci, dla kobiet i mężczyzn, a także dla seniorów. Bez problemu dopasujesz ochraniacze do swojego wzrostu oraz sylwetki. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym asortymencie znajdowały się wyłącznie najwyższej jakości ochraniacze na crossa i enduro, pochodzące od renomowanych producentów oraz opatrzone stosownymi certyfikatami. Jeśli chcesz posiadać pełen zestaw do jazdy po bezdrożach, sprawdź także inne kategorie naszego sklepu, gdzie znajdziesz specjalistyczną odzież, buty i kaski, w wersji dla dorosłych i dla dzieci.

  • Gogle

   Gogle motocyklowe to podstawowe wyposażenie każdego Rider'a zarówno w motocrossie i mini crossie. W naszym sklepie znajdziecie ponad 80 modeli najlepszych marek motocross'owych takich jak: 100%, Scott, Thor,  Moose Racing. Dobrze dobrane gogle motocyklowe zapewniają komfort jazdy w ciężkich warunkach a także gwarantują bezpieczeństwo. 

   Czytaj więcej

   Gogle motocyklowe – Twój niezbędnik na crossa i enduro

   Jazda na motocrossie to czysta przyjemność. Aby cieszyć się nią jak najdłużej, zadbaj o swoje bezpieczeństwo na torze albo szlaku trialowym. Pomogą Ci w tym nowoczesne gogle motocyklowe. W sklepie Pitbike.pl znajdziesz wysokiej jakości modele polecane na crossa i enduro. Oferujemy produkty od najlepszych marek motocrossowych, takich jak Moose Racing, Thor, Scott czy 100%.

   Wszystkie okulary do kasku zostały wykonane z najwyższą starannością z tworzyw pierwszego gatunku, co przekłada się na ich długotrwałą żywotność oraz niezawodność. Są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i solidne. Stanowią skuteczną ochronę oczu, a równocześnie ozdobę stroju. Zapewniają niemal nieograniczone pole widzenia i najwyższy komfort noszenia zarówno sportowcom profesjonalnym, jak i jeżdżącym hobbystycznie.

   Odpowiednie uszczelnienie i konstrukcja sprawiają, że okulary dobrze przylegają do twarzy, ale nie uciskają jej zbyt mocno. Gruba warstwa gąbki przy twarzy wpływa na wygodę użytkowania, a jednocześnie przyczynia się do odprowadzania potu. Kilkupunktowy system mocowania soczewki zabezpiecza ją w ramce, a wytrzymałe paski pokryte silikonem utrzymują okulary na miejscu. W zestawie z produktami znajdują się zazwyczaj futerały lub woreczki służące do wygodnego przechowywania akcesoriów.


   Dlaczego gogle na crossa są tak ważne?

   O tym, jak bardzo ważna jest odpowiednia widoczność na drodze, wie każdy miłośnik jazdy off-roadowej. Możesz ją sobie zapewnić w szybki i łatwy sposób, stosując wysokiej jakości dodatki. Dobrze dopasowane motocyklowe gogle na enduro i crossa to podstawowe wyposażenie każdego ridera. Są polecane zarówno dla osób początkujących, jak i zawodowców. Zapewniają wysoki komfort jazdy w każdych, również ciężkich warunkach. Sprawdzą się w trakcie eskapad w terenie i podczas akrobacji na torze.

   Okulary do kasku na crossa gwarantują bezpieczeństwo narządu wzroku. Doskonale chronią oczy przed czynnikami zewnętrznymi. Kurz, pył, błoto czy małe kamienie, które unoszą się na wszystkie strony podczas jazdy, są bardzo niebezpieczne dla oczu. Równie groźne są owady i zanieczyszczenia, które mogą dostać się do oczu nawet podczas dość wolnej jazdy na motocrossie. Wystarczy chwila, aby muszka czy drobinka piasku wpadła do oka, wywołując tym samym problemy z widzeniem i chęć natychmiastowego przetarcia oczu, co może skończyć się utratą równowagi i upadkiem. Ostre, wbijające się drobinki albo kamyk uderzający w gałkę oczną mogą nawet spowodować uszkodzenie narządu wzroku.

   Stosowanie motocyklowych okularów do kasku pozwala ochronić najcenniejszy zmysł przed takimi właśnie niebezpieczeństwami. Ponadto chronią oczy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ich konstrukcja znakomicie osłania twarz przed deszczem i intensywnym wiatrem. Specjalne przyciemnienie gogli motocyklowych na enduro zapewnia wygodę jazdy nawet w intensywnym słońcu.

   Warto również zwrócić uwagę na kwestię estetyki. Wysokiej jakości gogle na crossa o nowoczesnym kształcie i kolorystyce mogą stać się prawdziwą ozdobą stroju motocrossowego.


   Jakie okulary do kasku na crossa wybrać?

   Jeśli chcesz, aby Twoje gogle na enduro i crossa zapewniły Ci pełnię komfortu i bezpieczeństwa na torze lub drodze, postaw na nowoczesny, wysokiej jakości model od sprawdzonego producenta. W naszej ofercie znajdziesz okulary do kasku od renomowanych marek, gwarantujących niezawodność swych produktów. Wszystkie akcesoria są oryginalne i objęte kilkuletnią gwarancją.

   Wybierając okulary motocyklowe, zwróć uwagę na kilka czynników. Dzięki temu idealnie dopasujesz je do indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim sprawdź, czy zastosowano w nich szkła ochronne. Szczególnie polecane są modele z przydymionymi (przyciemnianymi) szybkami bądź szkłami lustrzanymi. Akcesoria te zdecydowanie zwiększają komfort jazdy pod słońce. Ważne jest także, aby szybki były wykonane z wysokogatunkowych tworzyw, np. poliwęglanu. W połączeniu z powłoką przeciwmgielną soczewka zapewni znakomitą jakość optyczną.

   Równie istotne jest dopasowanie okularów do kasku na crossa do twarzy. Dobrej jakości modele powinny być wykończone elastyczną gąbką, która przylega do twarzy i dzięki temu nie powoduje podrażnień skóry. Właściwie dobrane produkty nie powinny zbyt mocno odciskać się na cerze. Jednocześnie nie mogą też odstawać od jej powierzchni, ponieważ rodzi to niebezpieczeństwo ich zerwania podczas szybszej jazdy.

   Kupując motocyklowe gogle na crossa i enduro, nie kieruj się wyłącznie kosztem. Wysoka jakość produktu łączy się zazwyczaj z wyższą ceną, nie jest to jednak reguła. W naszej ofercie znajdziesz świetne gatunkowo modele, które nie zrujnują Twojego budżetu.

   Poszukując idealnych okularów do kasku, zwracaj uwagę na ich solidność i funkcjonalność. Nie zapominaj jednak też o wyglądzie. W tym zakresie panuje pełna dowolność dostosowana do Twoich upodobań estetycznych. Okulary na enduro powinny podobać się przede wszystkim Tobie i wyrażać Twój charakter czy osobowość. W sklepie Pitbike czekają na Ciebie modele w różnych wzorach, kolorach i wielkościach, co pozwoli Ci na wybór propozycji najlepiej odpowiadającej Twojemu gustowi.

  • Rowerki biegowe

   Bezpieczne rowery elektryczne dla dzieci

   Chcesz, aby Twoja pociecha rozpoczęła przygodę z dwoma kółkami, ale nie masz zamiaru wsadzać jej od razu na pitbike’a? Wybierz bezpieczne, małe rowery biegowe elektryczne. To najlepszy sprzęt dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. W ofercie sklepu PitBike.pl znajdziesz nowoczesne, wysokiej jakości rowerki od polecanego polskiego producenta Polovolt. Proponujemy modele dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Wśród dostępnych maszyn znajdziesz rowerek biegowy dla 3-latka, który zapewni bezpieczną i komfortową jazdę maluchowi aż do ukończenia przez niego około 5. roku życia. Po tym czasie zaopatrz go w inny model – rowerek biegowy napędzany elektrycznie polecany dla malców, które ukończyły 5 lat.

   Czytaj więcej

   Rowerek elektryczny dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy. Aby móc w pełni się nią cieszyć, maszyna musi być bezpieczna. Dzięki solidnym hamulcom i innym praktycznym funkcjom rowerek pozwala na w pełni bezpieczne użytkowanie. Tylny hamulec tarczowy umożliwia błyskawiczne zahamowanie i zatrzymanie pojazdu. Wyłącznik bezpieczeństwa hamulca odcina zasilanie, kiedy hamulec jest zaciągnięty. To niezbędne, gdy dzieci uczą się jeździć. Kable w rowerku są prowadzone wewnątrz ramy, co również zwiększa bezpieczeństwo. Zmniejsza bowiem ryzyko zaczepienia się kabli o nogi albo przeszkody. Rama jest uszczelniona, co zapobiega uszkodzeniom okablowania przez wodę bądź pyły.


   Rowerek elektryczny biegowy z praktycznymi funkcjami

   Każdy dostępny rower elektryczny dla dzieci został wykonany z niezwykłą precyzją z wysokogatunkowych materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To wpływa na funkcjonalność i wytrzymałość, a tym samym długotrwałą żywotność sprzętu. W zależności od modelu rowerek elektryczny dla dzieci ma moc znamionową wynoszącą od 100 do 120 W. Maszyny zostały wyposażone w bezszczotkowe silniki elektryczne pozwalające na długi czas działania. Zapewniają odpowiednią moc niezbędną do uzyskania i utrzymania konkretnego przyspieszenia i zachowania prędkości podczas jazdy.

   Rowerek elektryczny dla dzieci ma blokadę mocy, którą można przełączać wraz ze wzrostem umiejętności pociechy. Tryb 0 bez zasilania spełnia funkcję klasycznego rowerka biegowego. Jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Tryb Eco umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości wynoszącej 10-12 km/h, w zależności od modelu. Rower elektryczny dla dzieci powyżej 5 lat ma dodatkowo tryb Boost, dzięki któremu maszyna osiąga prędkość wynoszącą 20 km/h.

   Rower elektryczny dla dzieci ma też wbudowaną baterię litową o dużej pojemności, która pozwala na jazdę motorkiem od 45 do 90 minut, w zależności od bieżącej prędkości i wagi użytkownika. To umożliwi Twojemu smykowi świetną zabawę przez długi czas, nieprzerywaną koniecznością naładowania akumulatora. Gdy bateria się wyczerpie, możesz ją wyjąć i naładować bez potrzeby wsiadania na rower. Pełne ładowanie trwa około 5-6 godzin.

   Kilkunastocalowe koła pompowane mają odpowiedni bieżnik, dzięki czemu umożliwiają jazdę w każdym terenie. Solidna rama i inne elementy wykonane ze stali gwarantują wytrzymałość i bezpieczeństwo jazdy. Jednocześnie są lekkie, co wpływa na wygodę korzystania z maszyny. Rowerek biegowy wyposażono też w komfortowe siedzisko z opcją regulacji, które pozwala na długotrwałe użytkowanie wraz ze wzrostem pociechy. Nie musisz zatem kupować nowej maszyny, gdy Twoje dziecko nieco urośnie – wystarczy, że wyregulujesz siedzisko, aby zapewnić mu bezpieczną i komfortową podróż.


   Rowerek biegowy – od jakiego wieku?

   Chcesz sprawić swojemu smykowi rowerek biegowy? Od jakiego wieku dziecka zakup będzie odpowiedni? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy bowiem od możliwości i stopnia rozwoju Twojego szkraba. Ze względu na specyfikację urządzeń konieczne jest, aby malec nie miał żadnych problemów z samodzielnym poruszaniem się. Musi też umieć utrzymać równowagę. Zaleca się zatem, aby pierwszy rowerek biegowy elektryczny podarować malcowi około 3. roku życia. W tym wieku dziecko nie ma bowiem trudności z poruszaniem się i utrzymywaniem równowagi.

  • Gadżety

   Motocross – gadżety idealne dla fanów motocykli

   Jesteś miłośnikiem jazdy na motocyklu albo pitbike’u? Enduro i motocross to Twoja pasja? Mamy coś dla Ciebie. W ofercie sklepu PitBike.pl znajdziesz praktyczne i stylowe gadżety, które zachwycą każdego miłośnika motocykli. Oferujemy akcesoria od sprawdzonych producentów, gwarantujących wysoką jakość i użyteczność swych wyrobów. Wszystkie produkty zostały wykonane z wysokogatunkowych materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość i długotrwałą żywotność.

   Oferta naszego sklepu obejmuje wszystko to, co przyda się i spodoba fanom motocykli. Okulary w drewnianych oprawkach stanowią doskonałą ochronę wzroku przed słońcem. Są idealne dla zawodników, kibiców i pasjonatów motocrossu. Duży wybór kolorów pozwoli Ci na zakup pary okularów w pełni odpowiadającej Twojemu stylowi. W zestawie z okularami znajduje się etui z wodoodpornej tkaniny.

   Czytaj więcej

   Motocross – prezent, który zachwyci miłośnika crossu

   Wśród naszych propozycji znajdziesz też gadżety idealne na prezent dla motocrossowca. Kubek z napisem Pit Bike umili poranną kawę i przywoła wspomnienia związane z zawodami i innymi przygodami na torach. Poduszka z logo PitBike.pl jest bardzo puszysta i miła w dotyku, dzięki czemu zapewni przyjemne drzemki po najbardziej intensywnym treningu.

   Breloczek w kształcie motocykla to kolejny sprawdzony gadżet dla pasjonata motocross. Prezent jest nie tylko stylowy, ale bardzo praktyczny, dzięki czemu z pewnością ucieszy obdarowaną nim osobę. Ramki pod tablice rejestracyjne o solidnej konstrukcji umożliwią stabilne zamocowanie numerów rejestracyjnych i ochronią je przed zgubieniem. Parasol z logo Pit Bike skutecznie zabezpieczy obdarowanego przed deszczem i wiatrem, a ciepłe i wygodne skarpety zapewnią komfort chodzenia i jazdy na motocyklu w każdych warunkach. Materiałowa torba z łatwością zmieści spore zakupy albo drobne akcesoria niezbędne podczas treningu, a sznurówki z logo Pit Bike staną się perfekcyjnym dopełnieniem stylizacji każdego fana crossu.

   To niejedyne motocross gadżety dostępne w naszej ofercie. Fani dwóch kółek znajdą tu wiele innych przedmiotów polecanych na prezent dla motocrossowca. Długopisy, opaski silikonowe na rękę, magnesy na lodówkę, bluzy, torby na zakupy czy saszetki biodrowe to zaledwie niewielka część z bogatego asortymentu gadżetów dla motocrossowców. Regularnie rozszerzamy ofertę, co pozwoli Ci na łatwe znalezienie w niej idealnego podarunku dla fana dwóch kółek. Zapewniamy atrakcyjne ceny i szybką dostawę zamówień.

  • Outlet
  • Bony
  • Części Dirt Bike

   Motocykle do jazdy terenowej pracują w ciężkich warunkach. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie wymagają wymiany pewnych komponentów na nowe. Części do Crossa w naszej ofercie pozwolą uzupełnić braki, a także zapewnić sobie bezpieczną i komfortową jazdę przez jak najdłuższy czas. Jest to możliwe dzięki dostarczaniu produktów nowoczesnych marek.

   Czytaj więcej

   Jakie części do Crossa znajdują się w naszym asortymencie?

   Posiadamy wszystko, co jest potrzebne motorom wyczynowym. Dotyczy to nie tylko modeli profesjonalnych, lecz również przeznaczonych dla dzieci. Dzięki temu nasi klienci mogą zaopatrzyć się w jednym miejscu we wszystko, czego wymagają ich pojazdy. Wśród części Dirt Bike znajdują się:

    • akcesoria do silnika (filtry, zawory wydechowe, wkłady airbox);
    • jednostki napędowe (Enduro i inne);
    • nadwozia i ich osprzęt (linki gazu, dźwignie sprzęgła, sprężyny, podnóżka, osłony);
    • koła, opony oraz felgi;
    • układy napędowe z dodatkami (łańcuchy, śruby montażowe, ślizgi, zębatki);
    • zawieszenie i jego elementy (amortyzatory, kiwaki, wahacze, łożyska);
    • układy hamulcowe (adaptery, zaciski, tarcze);
    • układy wydechowe (zwłaszcza uszczelki);
    • układy paliwowe (zbiorniki, korki, filtry);
    • układy elektryczne (świecie, moduły, przekaźniki).

   To doskonale pokazuje stopień zaawansowania jednośladów. Na szczęście dostęp do wysokiej jakości produktów nie stanowi żadnego problemu, ponieważ nasz sklep prowadzi wysyłkową sprzedaż części do Crossa. Czas realizacji zamówienia znajdującego się na stanie wynosi najwyżej 24 godziny. W efekcie można cieszyć się nowymi dźwigniami, zbiornikami czy amortyzatorami niedługo po ich opłaceniu.


   Części Dirt Bike od popularnych producentów

   Dostarczamy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które powstały przy użyciu zaawansowanych technologii. Dlatego na ofertę składają się komponenty wyprodukowane przez uznanych na świecie producentów. Nie skupiamy się na jednej marce. Trafiają do nas części Dirt Bike od każdego, kto spełnia najwyższe standardy. W ten sposób gwarantujemy, że zakup będzie udany.

   Produkty wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością. To podstawowy czynnik, na który zwracają uwagę użytkownicy Dirt Bike Cross. Akcesoria są odporne na urazy mechaniczne (w tym pęknięcia, zarysowania i złamania), a nawet wiele czynników zewnętrznych (działanie silnej chemii, zapylenie, wilgoć itp.). Są więc przygotowane do intensywnej eksploatacji w niesprzyjającym środowisku. Mowa zarówno o elementach Dirt Bike, jak i Enduro.

   Ponadto prezentowane towary wyróżniają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Przystępny koszt zakupu pozwala tanio wyposażyć się w wytrzymałe i niezwykle przydatne dla motocykli akcesoria.


   Kiedy zamówić nowe części Dirt Bike Cross

   Nie ma jednej, uniwersalnej zasady dotyczącej wymiany starych komponentów. Wszystko zależy od wielu czynników, wśród których należy wymienić styl jazdy, obciążenie, liczbę przejechanych kilometrów czy pokonywanie trudnych tras. Niektóre Crossy będą zużywać się wolniej od pozostałych. Inne zaś – zauważalnie szybciej.

   Oczywistym sygnałem potrzeby zakupienia nowych elementów są wypadki, które powodują pokaźne zniszczenia. Szarpnięcia przy zmianie biegów lub zerwanie łańcucha sugerują, że Dirt Bike Cross potrzebuje wymiany części.

   Zawsze można poradzić się w tej sprawie fachowców z naszego sklepu. Ustalą oni, czy dany produkt faktycznie nadaje się do wymiany, a także zaproponują wybór najlepszej dostępnej w asortymencie części do Crossa. Wystarczy wskazać na problem, z jakim kierowca boryka się podczas jazdy, aby otrzymać kompetentną poradę.


   Dostosowane części do Enduro dla dzieci

   Nie mogło zabraknąć w naszej ofercie elementów dostosowanych do maszyn przeznaczonych dla najmłodszych kierowców. Różnią się one nie tylko wymiarami, ale też pewnymi parametrami. Dla przykładu skrzynia biegów jest zawsze automatyczna, dzięki czemu jednoślad dla dzieci jest dużo łatwiejszy w obsłudze. Oprócz tego silniki mają ograniczoną pojemność.

   Jedynym, co łączy ze sobą modele profesjonalne z dziecięcymi, jest wysoka jakość wykonania. Gwarantuje ona wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Pod tym względem producenci nie idą na żadne kompromisy. Części do Enduro dla dzieci spełniają wszelkie wymagania opisane w obowiązujących na całym świecie normach.

   Warto pamiętać, że o pojazdy skonstruowane z myślą o młodych należy dbać w dokładnie taki sam sposób, jak o każde inne. Wobec tego wymiana niesprawnych bądź niewzbudzających zaufania komponentów Enduro powinna odbyć się możliwie najszybciej. To kwestia ochrony przed zagrożeniami w trakcie jazdy. Wydolne części do Enduro dla dzieci pozwalają cieszyć się sportem bez zbędnego stresu. Na dodatek mają one wpływ na wydajność całej maszyny, co przekłada się na osiąganie znakomitych wyników, a nawet pobijanie kolejnych rekordów.

   Więcej informacji na ten temat udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do którego serdecznie zapraszamy. Enduro dla dzieci i pozostałe rodzaje jednośladów mogą otrzymać dzięki naszemu sklepowi profesjonalne, trwałe i niezawodne elementy zamienne.

  • Części Quad

   Jakościowe części do quadów Kayo, w tym części silnikowe, koła i opony, elementy układu napędowego, elektrycznego i nadwozia, można kupić w naszym internetowym sklepie. Części do quadów są niedrogie i dostępne od ręki.

   Czytaj więcej

   Części do quadów Kayo

   Quady Kayo nie bez powodu są popularne – to niedrogie, jakościowe i dopracowane quady dla dzieciaków, nastolatków i dorosłych. Zaczynając od niewielkiego modelu Kayo AY70, po homologowanego jako ciągnik rolniczy modelu Kayo AU200. Quady Kayo słyną z bezawaryjności, a części do quadów Kayo są dostępne i niedrogie.

   To, co może wymagać wymiany, to części eksploatacyjne:

   1. Zębatki i łańcuch.
   2. Koła i opony.
   3. Świece.
   4. Filtry powietrza.

   Do tego dochodzą drobne elementy nadwozia, które mogą ulec uszkodzeniu podczas niewielkich wywrotek. Dzięki temu, że importer dba o dostępność i niskie ceny, nawet takie podzespoły jak całe czasze, całe ramy, wszystkie osłony, bagażniki, siedzenia, kroki wlewu paliwa i wiele więcej, dostępne są praktycznie od ręki u autoryzowanych partnerów Kayo.


   Części do quada 125 ccm

   Zasada jest dość prosta: nim mniejsza pojemności i mniej skomplikowana konstrukcja, tym niższe koszty utrzymania quada. Lekkie i dynamiczne quady 125 ccm posiadają czterosuwowe jednostki napędowe, które nie wymagają skomplikowanego serwisowania.

   Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra powietrza i ewentualne wymianie. Quady o małych pojemnościach najczęściej posiadają napęd tylko na tylną oś. Od czasu do czasu należy sprawdzić naciąg łańcucha i stan zębatek. Kompletny układ przeniesienia napędu to niewielki wydatek, ale mimo to regularnym serwisowaniem można odłożyć go w czasie.

   Innym eksploatacyjnym elementem są opony. Te w quadzie 110 ccm czy quadzie 125 powinny wystarczyć na dość długo. Jeśli przyjdzie potrzeba ich wymiany, opony w różnych rozmiarach także dostępne są od ręki.


   Masz quada? Pamiętaj o odzieży ochronnej

   Osoby posiadające quada powinny zainwestować w dobrej jakości odzież ochronną. Nie można zapominać przede wszystkim o:

   1. Kask na quada. Tutaj sprawdzi się kask offroadowym, ze szczęką i daszkiem. Ewentualnie, osoby jeżdżące w lekkim terenie, mogą jeździć także w kasku typu jet.
   2. Buty na quada. Wysokich, chroniących podbicie stopy i kostkę przed uderzeniami i skręceniem.

   W przypadku dzieciaków jeżdżących na quadach trzeba koniecznie zainwestować w kask o odpowiednim rozmiarze i homologacji. Kaski motocyklowe posiadają obecnie homologację ECE 22.05 lub nowszą ECE 22.06. Wszystkie na quada powinny posiadać taką samą homologację.


   Sklep z częściami do quadów – gdzie kupić?

   Najlepiej online! W sklepie Pitbike.pl znajdziesz pełną ofertę części zamiennych do quadów Kayo w najlepszych cenach i z szybką dostawą pod dom. Jeśli część nie będzie potrzebna lub nie będzie pasować, zawsze możesz ją zwrócić.

   Sprawdź ofertę części do quadów na Pitbike.pl!

  • Buggy

  Aktywne filtry